«VEF Rīga» basketbolisti Volgogradā izcīna sezonā pirmo uzvaru

Sezonā pirmo uzvaru sestdien izbraukumā Krievijā izcīnīja "VEF Rīga", kas ar 94:88 uzveica Volgogradas "Krasnij Oktjabr" basketbolistus VTB vienotajā līgā, liecina rīkotāju informācija. Jaunā galvenā trenera Karlosa Frades vadībā Latvijas komanda iepriekš bija zaudējusi visās šosezon aizvadītajās spēlēs.

Fransisko Kruss "VEF Rīgas" pirmo uzvaru četrās spēlēs VTB līgā veicināja ar 21 punktu, Kītons Nenkivils iekrāja 16 punktus, bet 15 punkti bija Jāņa Bērziņa rēķinā. Mājiniekiem Džovans Džonsons nodrošināja 23 punktus.

Izšķirošas bija spēles pēdējās minūtes, kad "VEF Rīga" pārliecinoši noturējās aizsardzībā un galotnē nodrošināja uzvaru.

Latvijas čempioniem neveiksmīgs izvērtās spēles sākums, "VEF Rīgai" nonākot iedzinējos ar 0:12. Rezultatīvā spēlē viesi pievilka līdz četru punktu iztrūkumam (10:14), bet pēc vēl viena mājinieku atrāviena ceturtdaļas beigās "Krasnij Oktjabr" saglabāja vadību ar pieciem punktiem (31:26). Spēku samēru "VEF Rīga" pavērsa sev par labu puslaika turpinājumā un garajā pārtraukumā abu komandu izredzes bija vienādas - 53:53.

Arī trešajā ceturksnī nevienai komanda nostiprināties vadībā neizdevās. Ar aktīvu presingu un veiksmīgu darbību aizsardzībā Latvijas klubs pēdējās ceturtdaļas vidū ieguva piecu punktu pārsvaru (84:79), ko gan nenoturēja. Toties pēdējās minūtēs "VEF Rīga" izcili nospēlēja aizsardzībā un nedeva iespējas mājiniekiem ērtiem metieniem.

Nākamajā VTB līgas spēlē "VEF Rīga" 22.oktobrī mājās tiksies ar Baltkrievijas klubu Minskas "Cmoki". VTB līgā 16 komandas līdz aprīlim regulārajā sezonā izspēlēs divus apļus, bet astoņas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā.