«VEF Rīga» basketbolisti Vienotās līgas mačā kapitulē spēcīgajai «Himki» komandai

Latvijas vicečempione basketbolā "VEF Rīga" pirmdien VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā viesos ar rezultātu 51:75 (15:17, 12:23, 11:22, 13:13) zaudēja spēcīgajai Maskavas apgabala "Himki" komandai.

Rīdzinieki šosezon septiņās spēlēs cietuši sešus zaudējumus, turnīra tabulā ieņemot pēdējo vietu starp 14 komandām.

Latvijas komandā rezultatīvākais ar 11 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām bija Andrejs Gražulis, deviņus punktus iemeta Kristaps Janičenoks, bet astoņi punkti bija Džebrila Durema kontā.

Tikmēr "Himki" rindās ar 16 punktiem izcēlās Aleksejs Šveds, bet 13 punkti, 17 atlēkušās bumbas un trīs bloķēti metieni bija Džordanam Mikijam.

Mača pirmā ceturtdaļa ritēja līdzīgā cīņā, taču spēles pirmā nogriežņa pēdējās trīs minūtēs "VEF Rīga" nespēja iekarot pretinieku grozu, kā rezultātā pirmās desmit minūtes zaudēja ar rezultātu 15:17.

Otrās ceturtdaļas pirmajā minūtē pretinieki realizēja vēl divus metienus un panāca sešu punktu pārsvaru, bet ceturtajā minūtē Artūrs Ausējs un Vinsents Konsils pretinieku handikapu samazināja līdz diviem punktiem (22:24). Tiesa, ceturkšņa otrajā pusē rīdzinieki nonāca iedzinējos ar desmit punktiem, bet lielajā pārtraukumā devās ar 13 punktu deficītu - 27:40.

Otrā puslaika pirmajās minūtēs mājinieku pārsvars sasniedza jau 20 punktus (47:27). Uz to rīdzinieki atbildēja ar septiņu punktu izrāvienu, taču vēl vairāk pietuvoties nespēja un trešās ceturtdaļas beigās jau zaudēja ar 24 punktiem (38:62).

Uz tādas pašas nots turpinājās arī ceturtā ceturtdaļa, kuras ievadā "Himki" komanda ieguva nu jau 30 punktu handikapu (68:38). Ceturkšņa turpinājumā Jānis Gailītis deva iespēju uzspēlēt rezervistiem, kuri cīņas ritējumu būtiski neizmainīja, "VEF Rīga" vienībai ciešot zaudējumu ar rezultātu 51:75.

Šīs vienības savā starpā tikās jau 5.oktobrī, kad "Himki" basketbolisti "Arēnā Rīga" guva graujošu uzvaru ar 96:67. Tiesa, pagājušajā sezonā rīdziniekiem izdevās sagādāt pārsteigumu un izbraukuma mačā pieveikt spēcīgo pretinieku.

Savu iepriekšējo maču Vienotajā līgā "VEF Rīga" aizvadīja 4.novembrī, kad viesos ar 74:89 bez lieliem variantiem piekāpās Kazaņas "Unics".

"VEF Rīga" ar vienu uzvaru septiņās spēlēs Vienotās līgas kopvērtējumā ieņem pēdējo vietu 14 komandu konkurencē, kamēr "Himki" ar septiņām uzvarām septiņos mačos dala līderpozīciju ar Maskavas CSKA.

Tikmēr "OlyBet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas čempionātā rīdzinieki ar sešām uzvarām septiņās spēlēs atrodas kopvērtējuma trešajā vietā. Savukārt "Himki" papildus Vienotajai līgai startē ULEB Eirolīgā, kur tā sešās spēlēs izcīnījusi vienu uzvaru.

"VEF Rīga" pagājušajā nedēļā uz pārbaudes laiku piesaistīja amerikāņu aizsargu Beidenu Džeksenu, kurš gan vēl nav nokārtojis Krievijas vīzu, tāpēc uz Maskavu nedevās. Tāpat klubs šomēnes izvēlējās nepagarināt līgumu ar spēka uzbrucēju Artjomu Butjankovu, kā arī tika pārtraukts kontrakts ar amerikāņu saspēles vadītāju Ostinu Lūku, kura vietā paņemts cits ASV basketbolists Džebrils Durems.

Šajā Vienotās līgas sezonā regulārajā turnīrā startē 14 komandas, aizvadot divu apļu turnīru un pēc tam astoņām labākajām kvalificējoties "play-off" cīņām. Turnīrā startē deviņas Krievijas komandas, kā arī pa vienai vienībai no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem tika kronēti Maskavas CSKA basketbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja Maskavas apgabala "Himki" vienību.

"VEF Rīga" pagājušās sezonas Vienotās līgas turnīrā ceturtdaļfināla sērijā ar 0-3 zaudēja CSKA basketbolistiem, bet Latvijas čempionātā ieguva sudrabu, finālsērijā ar 2-4 zaudējot "Ventspilij".