«VEF Rīga» basketbolisti vareno CSKA notur tikai pirmajā puslaikā

"VEF Rīga" svētdien mājās ar 83:99 zaudēja Eirolīgas čempioniem Maskavas CSKA basketbolistiem VTB vienotās līgas spēlē, liecina organizatoru informācija. Mājinieki pirmajā puslaikā "Arēnā Rīga" spēja turēt līdzi titulētajiem sāncenšiem, līdz VTB līgas līderi nostiprinājās drošā vadībā.

Latvijas vicečempioniem pa 17 punktiem iekrāja Mārtiņš Meiers un Armands Šķēle. Uzvarētājiem Korijs Higinss nodrošināja 16 punktus, savukārt 15 punkti bija Vitālija Fridzona rēķinā.

CSKA pārākums individuālajā meistarībā ļāva viesiem turēties vadībā pirmajā ceturtdaļā, savukārt mājinieki ar precizitāti trīspunktu metienos un neatlaidību liedza pretiniekiem tālu atrauties. Turklāt otrajā ceturtdaļā "VEF Rīgu" pēc nospēlētām divām minūtēm vadībā izvirzīja Kristofers Ričards (31:30). Lai gan CSKA pārliecinošāk nospēlēja uzbrukumā, viesu pārsvars puslaika izskaņā nepārsniedza četrus punktus (54:50).

Vadībā CSKA nostiprinājās trešajā ceturksnī, efektīvi nospēlējot uzbrukumā pie groza, vairākkārt trāpot pēc pārkāpumiem un realizējot arī soda metienus. Cīņā pie groza mājiniekiem nebija īsti ko likt pretim, un pēdējā pārtraukumā Krievijas komanda devās jau ar drošu 19 punktu pārsvaru (79:60).

"VEF Rīga" pirms sezonas izvirzīja mērķi VTB līgā tikt izslēgšanas spēlēs, kam nepieciešams regulārajā sezonā 13 komandu konkurencē iekļūt astoņniekā. Pēc 17 spēlēm "VEF Rīga" ar astoņām uzvarām ieņem 8.vietu.