Latvijas handbola Virslīga. Rīgas "Celtnieks" 39 : 24 "MSĢ/LAT 2004"

Baltijas volejbola līga. "RTU/Robežsardze Jūrmala" – "Jēkabpils Lūši"

Latvijas-Igaunijas basketbola līga. BK "Ogre" – "VEF Rīga"

«VEF Rīga» basketbolisti sezonas ievadā pārliecinoši pārspēj BK «Ogre»

Valsts čempioni "VEF Rīga" pēc pārliecinoši aizvadīta mača sākuma sestdien viesos ar 81:63 uzvarēja BK "Ogre" pirmajā spēlē Latvijas-Igaunijas basketbola līgas jaunajā sezonā, liecina rīkotāju informācija.

Viesiem ar 19 punktiem panākumu kaldināja Aigars Šķēle, turpretim Maikla Kaizera un Kristera Zorika rēķinā bija pa 13 punktiem. Ogres komandā ar 17 punktiem un izcīnītām 10 atlēkušajām bumbām izcēlās Kaspars Bērziņš.

"VEF Rīgai" izdevās apdullinošs sākums, sešarpus minūtēs iegūstot 24:5 pārsvaru. Viesu ātrie uzbrukumi sapina ogrēniešu aizsardzību, izkārtojot gan ērtas trīspunktu metienu iespējas, gan metienus no tuvākas distances. Laukuma saimnieki uz brīdi atguvās un otrās ceturtdaļas sākumā sadeldēja deficītu līdz viencipara skaitlim (20:29), taču turpmākā pakaļdzīšanās noslāpa. Puslaika noslēgumā "VEF Rīga" bija vadībā ar 21 punktu (54:33).

Šķēle pirmajā spēles pusē "VEF Rīgai" guva 15 punktus, trāpot visus savus septiņus metienus no spēles.

Emocijām bagāts izvērtās trešā ceturkšņa vidus, tomēr spēku samēru rezultātā tas būtiski neietekmēja. Pērn sudraba godalgas ieguvušo mājinieku centieni atrast plaisas "VEF Rīga" spēlē nevainagojās panākumiem un viesi droši noturējās vadībā.

Šķēle pēc mača intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka pēc septiņu mēnešu pauzes bija noilgojies pēc basketbola, bet komandai sezonu sākt ar uzvaru bijis īpaši svarīgi.

Iepriekš sestdien abu Kurzemes klubu duelī BK "Ventspils" ar 92:91 viesos pārspēja BK "Liepāja" basketbolistus. Ventspilniekiem ar 33 punktu guvumu izcēlās Māris Gulbis, savukārt laukuma saimniekiem, kam galvenā trenera amatā debitēja Artūrs Visockis-Rubenis, rezultatīvākais bija Iļja Gromovs ar 24 punktiem.

Pirmās spēļu dienas noslēgumā "Valmiera Glass/VIA" viesos ar 85:70 pārspēja "Latvijas Universitāti". Valmieras komandā ar 17 punktiem rezultatīvākais bija Māris Ziediņš, turpretim mājiniekiem 24 punktus nodrošināja Nikolajs Zotovs.

Pirmo sezonas daļu pēc divu apļu izspēles paredzēts noslēgt 5.decembrī, Latvijas klubiem pandēmijas risku dēļ aizvadot tikai savstarpējas spēles. Savukārt 9.decembrī iecerēts turpināt sezonu, Latvijas komandām jau aizvadot spēles pret Igaunijas klubiem. Ja epidemioloģiskā situācija nebūs labvēlīga, Latvijas komandas turnīru turpinās ar savstarpējām spēlēm.