«VEF Rīga» basketbolisti sarūgtina Ventspili, izcīnot Latvijas kausu

Pēc ļoti ilga pārtraukuma pirmdien aizraujošā finālspēlē Latvijas basketbola kauss atrada jaunus saimniekus. Ar rezultātu 74:62 "VEF Rīga" uzvarēja mājiniekus - BK "Ventspils".

Spēles mājvieta – Ventspils olimpiskais centrs – bija skatītāju piepildīta, un līdz ar to arī lieliska atmosfēra. BK “Ventspils” galvenais treneris Gints Fogels norādīja, ka pats galvenais komandai ir bijis atpūsties pēc trakā februāra un sagatavoties finālam.

Intervija ar Gintu Fogelu

“Fināls ir fināls, jāgatavojas nopietni,” LTV norādīja “VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis. Viņš pauda cerību, ka komandai izdosies rādīt labu sniegumu un intensitāti, kādu skatītāji gribēs redzēt.

Intervija ar Jāni Gailīti

Spēle iesākās diezgan vienlīdzīgi, bet tad BK "Ventspils" pārņēma iniciatīvu. Pirmais spēles ceturksnis noslēdzās ar rezultātu 17:15.

Otrās ceturtdaļas ievadā mājinieki turpināja kāpināt pārsvaru. Ceturkšņa beigās gan iniciatīvu pārņēma vefieši, spējot izlīdzināt rezultātu, tomēr puslaikā mājiniekiem bija divu punktu pārsvars.

Pēc aizvadītā pirmā puslaika BK “Ventspils” spēlētājs Artūrs Ausējs norādīja, ka ir jāizbauda laba atmosfēra – biezi tā negadās. Runājot par to, ka puslaika izskaņā vefieši spēja izrādīt nopietnu pretsparu, Ausējs uzsvēra, ka mājinieki atdevuši daudz uzbrukuma bumbas un pieļāvuši daudz kļūdas.

Intervija ar Artūru Ausēju

Savukārt “VEF Rīga” spēlētājs Kristers Zoriks atklāja, ka ļauj pretiniekiem viegli gūt punktus, savākt bumbas.

Intervija ar Kristeru Zoriku

Pēc pirmā puslaika “Ventspils” ģenerālmenedžeris Ralfs Pleinics neslēpa LTV, ka ir pārsteigts redzēt tik daudz cilvēku “Daži krēsli mūsu tribīnēs bija ierūsējuši, tagad atkal sāk strādāt,” pajokoja ģenerālmenedžeris.

Intevija ar Ralfu Pleinicu

Viņš norādīja, ka nav šaubu, kurš ir spēles favorīts, taču spēles ar “VEF” vienmēr ir izaicinājums.

Trešā ceturtdaļa iesākā ar "VEF Rīga" pārsvaru. Temps gan nedaudz bija krities, bet spēles pavediens nu bija rīdzinieku rokās, audzējot punktu starpību sev par labi. Trešā ceturtaļa jau noslēdzās ar astoņu punktu pārsvaru vefiešu labā.

Noslēdzošajā spēles ceturksnī pārsvars bija "VEF Rīga" pusē. Sešas minūtes līdz ceturkšņa beigām vefiešu pārsvars jau bija 13 punktu pārsvars. Brīnums nenotika, mājinieki nespēja atspēlēties, un "VEF Rīga" uzvarēja ar 74:62.

“Ļoti liels prieks,” pēc uzvaras teica “VEF” spēlētājs Artis Ate, nenoliedzot, ka komanda nopietni gatavojusies finālam. “Uzvarēt Ventspilī – tas ir divtik saldi,” norādīja vefietis, šādi pasvītrojot, ka dueļi starp šīm komandām vienmēr ir principiāli.

Intervija ar Arti Ati

Sezona nav galā, un, kā norādīja Ate, komandai vēl jācīnās par divām trofejām, un viņš cer, ka tas izdosies.

Ate bija ļoti priecīgs par atmosfēru, kas valdīja Ventspils Olimpiskajā centrā. Viņš pateicās visiem, kas bija atnākuši, neatkarīgi no tā, kuru komandu viņi atbalstīja.

Apbalvošana

Latvijas kausa izcīņu pēc 26 gadu pārtraukuma atjaunoja pirms diviem gadiem, bet 2020. gada rudenī Covid-19 un pandēmijas dēļ ieviestie ierobežojumi pārvilka turnīram treknu strīpu. Šajā sezonā turnīram pieteicās 21 komanda no trim līgām.

Pēdējā Latvijas kausa ieguvēja ir “SWH/Brocēni” vienība, un trofeja tika izcīnīta tālajā 1994. gadā.