«VEF Rīga» basketbolisti revanšējas un panāk izlīdzinājumu LBL zelta finālsērijā

"VEF Rīga" trešdien "Arēnā Rīga" ar 82:77 uzveica “Valmiera/ORDO" vienību Latvijas basketbola līgas (LBL) finālsērijas ceturtajā spēlē un cīņā par čempionu titulu panāca neizšķirtu 2:2, liecina organizatoru informācija. Lai izcīnītu zelta godalgas, sērijā nepieciešamas četras uzvaras, tātad abas komandas gaida vēl vismaz divas spēles.

Uzvarētājiem "Arēnā Rīga" rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Fransisko Kruss, savukārt Mārtiņš Meiers komandas krājumu papildināja ar 15 punktiem. Valmieriešiem pa 14 punktiem nodrošināja Artūrs Bērziņš un Armands Šķēle.

Pirmajā puslaikā vadībā pabija abas komandas, bet otrās ceturtdaļas beigu daļā veiksmīgāk nospēlēja "Valmiera/ORDO", nodrošinot minimālu viena punkta pārsvaru (41:40).

"VEF Rīga" basketbolists Ingus Jakovičs pēc pirmā puslaika atzina, ka komanda darbojas saskaņotāk nekā iepriekšējā mačā, taču pieļauj pārāk daudz kļūdu un dāvina pretiniekiem punktus.

Laukuma saimnieki pārliecinošāk aizvadīja trešās ceturtdaļas izskaņu un panāca piecu punktu vadību (66:61). "Valmiera/ORDO" spēlētāji pēdējā ceturtdaļā bieži iestrēga pretinieku aizsardzībā, taču arī no brīvām pozīcijām nespēja trāpīt grozā un mājinieku uzvaru apdraudēt īsti nespēja.

Valmierieši finālā spēlē ar vienu leģionāru, tomēr "VEF Rīga" padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups pauda pārliecību, ka ar tādu sastāva komplektāciju valmieriešiem nepietiktu sezonai starptautiskā līmenī, kādā šosezon spēlēja pašreizējie Latvijas čempioni. "VEF Rīgai" izslēgšanas turnīrs gan izvērties nervozs, turklāt finālā tiekas divas spēkos līdzvērtīgas komandas, atzina Jaunups.

Savukārt "VEF Rīga" basketbolists Mārtiņš Meiers pastāstīja, ka komanda ceturtajā spēlē laukumā devās ar maksimāli noskaņojusies, taču bija arī daudz kļūdu. Meiers cer, ka komandas saspēle tikai uzlabosies un tas tuvinās pozitīvu iznākumu sērijā.

Sērijā piektā spēle notiks piektdien Valmierā, savukārt svētdien komandas atkal tiksies Rīgā.