«VEF Rīga» basketbolisti revanšējas un atjauno neizšķirtu LBL finālsērijā

"VEF Rīga" svētdien spraigā spēlē ar 86:79 uzvarēja viesus BK "Ventspils" un Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijā par zelta medaļām cīņā līdz četrām uzvarām panāca neizšķirtu 2:2. Pēdējās minūtes sākumā laukuma saimniekiem bija minimāls viena punkta pārsvars, taču ventspilnieki galotnē pieļāva daudz kļūdu.

Uzvarētājiem "Arēnā Rīga" rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Jānis Timma, 15 punktus nodrošināja Džeralds Robinsons, savukārt 12 punkti bija Mareka Mejera rēķinā. BK "Ventspils" ar 15 punktu guvumu izcēlās bijušais vefietis Kristaps Janičenoks, bet Mārtiņš Meiers pievienoja 13 punktus.

Spēkos līdzvērtīgā cīņā "VEF Rīga" pēdējā minūtē pirms puslaika pārtraukuma panāca vadību ar septiņiem punktiem (39:32), taču 43 sekundes pirms trešās ceturtdaļas izskaņas rezultāts atkal bija neizšķirts 57:57. Pēdējā ceturkšņa sākumā vadību uz brīdi pārņēma BK "Ventspils", taču izšķirošas bija pēdējās 70 sekundes, kurās viesi palika tukšā, bet "VEF Rīga" guva sešus punktus un nostiprināja uzvaru.

Mejeris pēc laukuma saimnieku gūtās uzvaras Latvijas Radio teica, ka spēle bija saspringta no sākuma līdz beigām, un grūti prognozēt, kā izvērtīsies nākamā cīņa.

"VEF Rīgas" basketbolists Mareks Mejeris par uzvaru finālsērijas ceturtajā spēlē
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

LBL finālā par čempionu lauriem abas komandas tiekas piekto gadu pēc kārtas. "VEF Rīga" palika nepārspēti no 2011. līdz 2013. gadam, turpretim pirms gada pārāki bija BK "Ventspils" basketbolisti un nodrošināja kluba vēsturē devīto LBL čempionu titulu.

Šopavasar finālsēriju ar uzvaru viesos sāka "VEF Rīga" (81:77), BK "Ventspils" pretinieka laukumā revanšējās (85:68), bet trešajā cīņā ventspilnieki pirmoreiz tika pie uzvaras savā laukumā (87:82). Sērija turpināsies otrdien Ventspilī, turpretim sestā spēle paredzēta 28. maijā Rīgā. Ja būs nepieciešama arī septītā spēle, tā notiks 31. maijā Ventspilī.

Regulārajā sezonā pirmo vietu ieguvusī BK "Ventspils" pusfinālā uzvarēja BK "Jēkabpils" basketbolistus (3:2), bet "VEF Rīga" pieveica "Liepāja/Triobet" (3:1).

Cīņā par bronzas medaļām iespēja noslēgt finālsēriju par 3.vietu pirmdien būs BK "Jēkabpils", kas pirms mājās paredzētās ceturtās cīņas ar 2:1 ir vadībā pret Liepājas klubu.