«VEF Rīga» basketbolisti revanšējas Somijas klubam VTB līgā

Bez cerībām uz dalību izslēgšanas turnīrā palikusī "VEF Rīga" trešdien mājās ar 83:73 uzvarēja Somijas kluba Loimā "Bisons" basketbolistus un revanšējās par neveiksmi abu komandu pirmajā spēlē VTB vienotajā līgā, liecina rīkotāju informācija.

Laukuma saimniekiem "Arēnā Rīga" rezultatīvākais bija 21 punktu guvušais Mārtiņš Meiers, kurš izcīnīja arī 10 atlēkušās bumbas, Entonijs Mailss iekrāja 15 punktus un pārtvēra četras bumbas, savukārt Džošua Bostiks nodrošināja 12 punktus. Viesiem ar 27 punktiem izcēlās Ronalds Klārks.

Trešajā ceturtdaļā "VEF Rīga" bija vadībā ar 20 punktiem, bet pēdējā ceturksnī sarūpēja sev nervozāku galotni, lai gan Somijas komanda cīņas izskaņā mājinieku uzvaru apdraudēt īsti nespēja.

Pēc miegaināka spēles sākuma "VEF Rīga" pārliecinošāk darbojās pie groziem un pirmo ceturtdaļu pabeidza ar minimālu pārsvaru (18:17). Līdzvērtīga spēkošanās bija arī puslaika atlikušajā daļā, līdz pēdējās minūtēs pirms pārtraukuma "Bisons" spēlētāji apmulsa no agresīva presinga, bet mājinieki vienu reizi pēc otras nekavējās to izmantot un panāca vadību ar 13 punktiem (46:33).

"VEF Rīga" turpināja dominēt cīņā par atlēkušajām bumbām un izmantoja pretinieku lielo kļūdu skaitu, kā arī pārliecinoši darbojās aizsardzībā. Rezultāta starpība trešajā ceturksnī sasniedza jau 20 punktu (66:46), toties "Bisons" nekavējās izmantot mājinieku atslābumu un pēdējā ceturtdaļā pietuvojās līdz astoņu punktu deficītam (68:76). Viesi vēl panāca -5 (73:78), tomēr atlikušajās divās minūtēs neizglābās.

Abu komandu pirmajā spēlē Somijā laukuma saimnieki pērn novembrī bija pārāki ar 83:82.

VTB līgā "VEF Rīgas" rēķinā ir astoņas uzvaras 24 spēlēs, kas komandai ļāva apsteigt "Bisons" un pakāpties uz 11.pzoīciju, taču bez izredzēm iekļūt astoņniekā. VTB līgā 16 komandas līdz aprīlim regulārajā sezonā izspēlēs divus apļus, bet astoņas labākās vienības iekļūs izslēgšanas mačos.