«VEF Rīga» basketbolisti pret Atēnu AEK izcīna pirmo uzvaru Čempionu līgā

Latvijas čempionvienība "VEF Rīga" trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas sezonas pirmā apļa pēdējā mačā pārspēja Atēnu AEK. Rīgas komanda mājās ar rezultātu 92:76 uzvarēja Atēnu vienību.

Džeilens Railijs ar trīs precīziem tālmetieniem panāca "vefiešiem" septiņu punktu pārsvaru jau spēles ievadā (15:8), bet vēl divus tālmetienus no stūra pievienoja Artis Ate un Māris Gulbis, panākot 11 punktu pārsvaru. Ceturtdaļas izskaņā rīdzinieki panāca pat 14 punktu pārsvaru, taču ar diviem precīziem soda metieniem viesi to samazināja līdz 12 punktiem (15:27).

Savukārt otrās ceturtdaļas sākumā abas komandas apmainījās ar precīziem metieniem, bet Rona Karija pilnīgi brīvs tālmetiens panāca līdz šim lielāko pārsvaru +15. Viesu vienība ceturtdaļas gaitā samazināja starpību līdz desmit punktiem, taču pirmo puslaiku "vefieši" noslēdza ar 12 punktu pārsvaru (46:34).

Trešās ceturtdaļas sākumā "VEF Rīga" uzbrukums nedevās, taču Atēnu vienība spēlēja apņēmīgāk un pietuvojās mājiniekiem, samazinot starpību līdz septiņiem punktiem (43:50). Pēc neveiksmīga otrā puslaika sākuma rīdzinieki realizēja vairākus uzbrukumus un Arta Ates tālmetiens panāca atkal +11.

Noslēdzošo ceturtdaļu Aleksanders Madsens iesāka ar spēcīgu bumbas triecienu no augšas, kam sekoja vēl divi ātrie uzbrukumi, panākot 14 punktu pārsvaru. "Vefieši" turpināja aktīvi uzbrukt, cenšoties panākt pēc iespējas lielāku punktu starpību.

Rīdzinieku rindās rezultatīvākais bija Džeilens Railijs, gūstot 25 punktus un atdodot septiņas rezultatīvas piespēles, bet 19 punktus un sešas rezultatīvas piespēles pievienoja Rons Karijs.

Atēnu komandas rindās ar izcēlās Niks Paps, kurš guva 22 punktus.

Izcīnītā uzvara ļāva pakāpties D grupas kopvērtējumā uz trešo vietu.

Nākamo spēli Rīgas komanda aizvadīs izbraukumā 15.novembrī, atkal tiekoties ar Atēnu AEK.

Regulārajā turnīrā 32 komandas sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Apakšgrupu uzvarētājas uzreiz nodrošinās vietu "play-off" pirmajā kārtā, kur tām pievienosies vēl astoņas vienības, kas tiks noskaidrotas "play-in" sērijās starp grupu otro un trešo vietu ieņēmušajām komandām.

Plānots, ka "play-in" turnīrā, astotdaļfinālā un ceturtdaļfinālā uzvarētāji tiks noskaidroti sērijā līdz divām uzvarām. Ceturtdaļfinālu pārvarējušās komandas iekļūs "Final Four" turnīrā, kur cīnīsies par balvu fondu viena miljona eiro apmērā.