«VEF Rīga» basketbolisti pēdējās sekundēs izglābjas Jūrmalā

Valsts vicečempioni "VEF Rīga" trešdien ar 74:71 pārspēja "Jūrmala/Fēnikss" Latvijas basketbola līgas (LBL) spēlē, kurā favorītiem tikai pēdējās pārdesmit sekundēs izdevās nodrošināt uzvaru pār sīkstajiem mājiniekiem, liecina organizatoru informācija.

Uzvarētājiem ar 18 punktu guvumu izcēlās Jānis Blūms, kurš vairākus svarīgus grozus guva pēdējā ceturtdaļā, savukārt pa 12 punktiem nodrošināja Arns Labucks un Kristofers Ričardss. Jūrmalas komandā ar 16 punktiem rezultatīvākais bija Uģis Pinete. Pērnajā sezonā "VEF Rīga" kapteinis bija Artūrs Strēlnieks, kurš pret savu bijušo komandu iekrāja sešus punktus.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Aukstasinīgāk galotnē nospēlēja viesi, kam izšķirošu trīspunktu metienu 23 sekundes pirms beigu svilpes trāpīja Labucks, bet jūrmalnieki pēdējā uzbrukumā kļūdījās. Punktu spēlei pielika Ričardss ar vienu trāpītu soda metienu.

Pirmajā ceturtdaļā ieguvuši minimālu pārsvaru, jūrmalnieki noturējās vadībā gandrīz līdz puslaika beigām, kad Arnolds Helmanis panāca 29:28 rīdzinieku labā. Taču nepilnas trīsarpus minūtes pirms pēdējā pārtraukuma Edgara Jeromanova trīspunktnieks nodrošināja Jūrmalas komandai sešu punktu pārsvaru (47:41). "VEF Rīga" aktivizējās pēdējā ceturksnī un pēc Jāņa Blūma trāpīta trīspunktu metiena pārņēma vadību (60:57).

Atlikušajās nepilnajās sešās minūtēs spriedze izpaudās gan "VEF Rīgas" uzbrucēja Nemanjas Bezbradicas nesportiskajā piezīmē, gan "Jūrmala/Fēnikss" galvenā trenera Arņa Vecvagara tehniskajā piezīmē, un vadībā pabija abas komandas.

"VEF Rīga" izcīnīja trešo uzvaru tikpat spēlēs, un bez zaudējumiem cīnās arī BK "Ventspils", kas aizvadījis piecus mačus. Jūrmalas klubs cieta piecās spēlēs trešo neveiksmi.

LBL pamatturnīrā 10 komandas līdz aprīļa vidum noskaidros sešas komandas, kas cīņu turpinās izslēgšanas spēlēs.