«VEF Rīga» basketbolisti pēdējā minūtē zaudē grupas līderiem Čempionu līgā

"VEF Rīga" trešdien mājās ar 64:68 zaudēja grupas līderim Spānijas klubam Tenerifes "Iberostar" Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas spēlē, ļaujot pretiniekiem turnīrā gūt sesto uzvaru pēc kārtas, liecina rīkotāju informācija. Latvijas čempioni bija vadībā gandrīz visu spēli, bet pēdējā minūtē nenoturēja trīs punktu pārsvaru un pasliktināja izredzes iekļūt izslēgšanas turnīrā.

Mājiniekiem 14 punktus guva Aleksandrs Madsens, kurš arī izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, bet Lesters Medfords pievienoja 12 punktus. Uzvarētājiem Gabriels Lundbergs nodrošināja 15 punktus.

Rezultatīvs uzbrukums rīdziniekiem ļāva pirmās ceturtdaļas pēdējā minūtē panākt 15 punktu pārsvaru (26:11), bet nākamās trīsarpus minūtes mājinieki palika tukšā, kas deva "Iberostar" iespēju atstāt "VEF Rīgai" tikai trīs punktu vadību (35:32), Taču otrā puslaika sākumā Spānijas komanda ilgstoši nespēja uzlauzt pretinieku aizsardzību un "VEF Rīga" veica atrāvienu līdz 50:32. Cerības uz izglābšanos "Iberostar" veicināja pēdējās ceturtdaļā, piecās minūtēs pietuvojoties līdz 57:54. Mača pēdējā minūtē pārsvars saruka līdz minimumam (64:63) un Lundbergs sešas sekundes pirms beigu svilpes ar trīspunktu metienu izvirzīja viesus vadībā (66:64).

Intervija ar Robertu Freimani

"VEF Rīga" uzbrucējs Roberts Freimanis pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka uzreiz pat nevarētu pateikt, vai komanda līdz galam nenoticēja uzvarai, vai noticēja tai par ātru. "Pašu kļūdas mūs pievīla beigās," viņš teica.

Spēles astoņu komandu grupā noslēgsies februārī. Pa četrām labākajām četru grupu komandām iekļūs izslēgšanas pirmajā kārtā, bet pārējām vienībām turnīrs būs beidzies.