«VEF Rīga» basketbolisti pārspēj «Kalev/Cramo» apvienotās līgas vicelīderu duelī

"VEF Rīga" trešdien atguvās pēc neveiksmīga mača sākuma un mājās ar 84:66 pārspēja "Kalev/Cramo" vienību Latvijas-Igaunijas apvienotās basketbola līgas spēlē, kurā tikās līderu BK "Ventspils" tuvākie sekotāji, liecina rīkotāju informācija. "VEF Rīgai" panākums ļāva pakāpties uz otro vietu turnīra tabulā.

Uzvarētājiem 20 punktus iekrāja Mareks Mejeris, kurš izcīnīja arī deviņas bumbas pie groziem, bet 15 punkti bija Beidena Džaksena rēķinā. Igaunijas komandā Branko Mirkovičs guva 12 punktus un veica piecas rezultatīvas piespēles.

"Kalev/Cramo" pirmās ceturtdaļas beigās nodrošināja 14 punktu pārsvaru (28:14), taču pēc pārtraukuma "VEF Rīga" sasparojās un puslaika beigās rezultāts jau bija neizšķirts 35:35. Mājinieki ar nelielu pārsvaru turējās vadībā trešajā ceturtdaļā, tomēr izšķirošu pārsvaru "VEF Rīga" panāca pēdējā ceturksnī, kura vidū nodrošināja 18 punktu vadību (72:54).

Dienas pārējās spēlēs BK "Ogre" ar 94:77 uzveica Tallinas "Kalev/TLU" vienību, bet "Jūrmala Betsafe" ar 101:96 pagarinājumā pārspēja BK "Liepāja" basketbolistus. Latvijas Universitāte" ar 64:82 viesos atzina "Parnu Sadam" pārākumu, turpretim "Valga/Valka" ar 70:85 piekāpās "Rapla" basketbolistiem.

Turnīra līdere BK "Ventspils" iekrājusi 15 uzvaras 16 spēlēs, "VEF Rīgai" ir 14 uzvaras 16 spēlēs, savukārt "Kalev/Cramo" ir 13 panākumi 15 spēlēs.

Apvienotajā līgā Latviju pārstāv BK "Ventspils", “VEF Rīga”, BK “Jūrmala”, BK “Ogre”, “Latvijas Universitāte”, “Jēkabpils/SMScredit.lv”, BK “Liepāja” un “Valmiera Glass/ViA". Septiņi Igaunijas klubi ir "Kalev/Cramo", "Tartu Ulikool”, “Rapla”, “Parnu Sadam”, “Valga/Valka”, "Tal Tech" un “Kalev/TLU”.

Pamatturnīrā līdz 23. martam komandas izspēlēs divus apļus. Astoņas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā, kas sāksies marta beigās. Savukārt 5. un 6. aprīlī notiks finālčetrinieka spēles.

Pēc apvienotās līgas sacensību noslēguma 10. aprīlī sāksies Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrs, kurā piedalīsies sešas labākās komandas pēc Latvijas–Igaunijas līgas pamatturnīra rezultātiem.