«VEF Rīga» basketbolisti pārņem vadību LBL finālā

"VEF Rīga" ar uzvaru 85:76 viesos pār “Valmiera/ORDO" Latvijas basketbola līgas (LBL) finālsērijā piektdien nodrošināja 3:2 pārsvaru cīņā par čempionu titulu, liecina organizatoru informācija. Uzvarai sērijā nepieciešamo ceturto panākumu līderiem būs iespēja izcīnīt svētdien Rīgā.

Vidzemes olimpiskajā centrā snaipera dotības uzvarētāju sastāvā apliecināja Fransisko Kruss, kurš guva 23 punktus un veica 11 rezultatīvas piespēles. "VEF Rīgai" Džošua Bostiks nodrošināja 21 punktu, bet 12 punkti bija Ingus Jakoviča rēķinā. Valmieriešiem rezultatīvākie bija pa 13 punktiem iekrājušie Kvameins Mičels un Aigars Šķēle.

Trešajā ceturtdaļā "Valmiera/ORDO" nonāca iedzinējos ar 21 punkta deficītu, ko gan vēl līdz pēdējam pārtraukumam sadeldēja līdz sešu punktu iztrūkumam. "VEF Rīga" darbojās organizētāk, kas izpaudās spēles turpinājumā.

Abas komandas apmainījās izrāvieniem pirmās ceturtdaļas sākumā, tomēr viesi darbojās pārliecinošāk pie groziem, trāpīja četrus tālmetienus un pārtraukumā devās ar astoņu punktu pārsvaru (27:19). Arī puslaika turpinājumā laukuma saimnieki nespēja atrast ceļu uz grozu un paļāvās uz metieniem no distances, kas nebija precīzi, un "VEF Rīga" rezultāta starpību pieaudzēja līdz 18 punktiem (41:23).

"Valmiera/ORDO" kapteinis Artūrs Bērziņš pēc pirmā puslaika Latvijas Televīzijā kritizēja komandas aizsardzību, kas ļāva pretinieku līderiem izcelties un sajust brīvu uzbrukumu iespējas.

Ieguvuši pārliecību par savu spēli, rīdzinieki sajutās komfortabli un ar diviem trīspunktu metieniem otrā puslaika sākumā pārsniedza jau 20 punktu pārsvara robežu (50:29). Valmieras komanda gan spēja pamosties un ar tribīņu skaļu atbalstu devās atrāvienā, pietuvojoties līdz sešu punktu deficītam (50:56). Vēl vairāk saasināt cīņas gaitu mājiniekiem gan neizdevās, turklāt "VEF Rīga" uzbrukumus bieži izspēlēja līdz pārliecinoši brīviem metieniem.

"VEF Rīga" spēlētājs Mareks Mejeris pēc uzvaras atzina, ka komanda otrajā puslaikā pieļāva muļķīgas kļūdas, un jāpateicas pretiniekiem, ka par tām nesodīja. Mejeris arī pieļāva iespēju, ka pretinieki vairs nav tik svaigā formā kā sērijas sākumā.

Sērijā sestajā spēle svētdien komandas tiksies "Arēnā Rīga". Sestdien var kļūt zināmi bronzas medaļnieki, ja "Liepāja/Triobet" viesos izcīnīs trešo uzvaru sērijā pret BK "Ventspils".