Sezonas noslēdzošā Pasaules kausa bobsleju divnieku sacensības Siguldā

Valmierā Latvijas čempionāta vieglatlētikā telpās 2.diena

Latvijas kausa fināls basketbolā. BK "Liepāja" - "VEF Rīga"

«VEF Rīga» basketbolisti pārliecinoši uzvar un patur Latvijas kausu. Nozīmīgākie brīži

Svētdien Liepājā tika noskaidrots Latvijas kausa īpašnieks, un par to pārliecinoši kļuva basketbola klubs "VEF Rīga", kas ar 87:66 uzvarēja BK "Liepāja" basketbolistus, paturot pērn izcīnīto trofeju.

Vefiešu rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm bija Kristers Zoriks, 15 punktus pievienoja Anrijs Miška, bet 14 – Māris Gulbis. Tikmēr liepājniekiem ar rezultativitāti izcēlās Roberts Freimanis ar 13 punktiem un Ojārs Bērziņš ar 12 punktiem.

Liepājā spēli klātienē skatījās arī "TTT Rīga" ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs, kurš atzina, ka "Liepājai" ceļš uz lielo finālu bijis nedaudz vieglāks nekā ''vefiešiem''. Lai arī liepājnieki aizvadījuši nestabilu sezonu, tomēr bijušas skaistas uzvaras arī pār spēcīgiem pretiniekiem. Daudz ko noteiks tas, kā spēle iesāksies, norādīja Štālbergs.

Intervija ar Artūru Štālbergu

"VEF Rīga" galvenais treneris Jānis Gailītis pirms spēles bija lakonisks, bet tomēr filozofiski noskaņots: "Fināls ir fināls, tituls ir tituls, iespēja uzvarēt ir iespēja uzvarēt". Viņš nenoliedza, ka komanda ir nopietni gatavojusies šai spēlei

Intervija ar Jāni Gailīti

Tikmēr "Liepājas" galvenais treneris Artūrs Visockis–Rubenis pauda prieku, ka komandai ir izdevies uz Liepāju atvest basketbola svētkus.

Intervija ar Artūru Visocki - Rubeni

Spēles ievadā liepājniekiem radās lieliskas iespējas metieniem, bet bumba spītīgi nelidoja grozā. Drīz vien "VEF Rīga" jau spēja izvirzīties vadībā ar krietnu pārsvaru, un pirmais spēles ceturksnis noslēdzās ar rezultātu 24:12 rīdzinieku labā.

Spēles spilgtākās epizodes

Otrajā ceturtdaļā "VEF" turpināja kāpināt pārsvaru, bet vairs ne tik strauji, un ceturkšņa otrajā pusē liepājnieki pat sāka deldēt rezultāta starpību, un skatītāju pilnās tribīnes atdzīvojās. Pirmo puslaiku rīdzinieki noslēdza vien ar piecu punktu pārsvaru – 40:35.

Pēc pirmā puslaika "Liepājas" spēlētājs Roberts Freimanis atklāja, ka mandrāža esot pārvarēta.Arī sākums neesot bijis tik slikts, tikai metieni nebija trāpīgi, bet otrajā ceturtdaļā tālmetieni beidzot sāka krist.

Intervija ar Robertu Freimani

Tikmēr ''vefietis'' Māris Gulbis atzina, ka komanda otrajā ceturtdaļā pazaudējusies aizsardzībā. Ielaistie tālmetieni palielinājuši nervozitāti.

Intervija ar Māri Gulbi

Spēli klātienē skatījās arī Latvijas basketbola valstsvienības spēlētājs, Lietuvas "Nevežis" basketbolists Artūrs Žagars, kurš atzina, ka nekad nav redzējis tik pilnu arēnu Liepājā. Viņš norādīja, ka basketbolisti spēlē fanu dēļ un tieši viņi dzen spēlētājus uz priekšu grūtos brīžos.

Intervija ar Artūru Žagaru

Runājot par izlasi, Artūrs norādīja, tie puiši, kuriem būs iespējas spēlēt Pasaules kausa finālturnīrā, kur Latvija jau ir kvalificējusies, spēlēs uz visiem 100 procentiem, jo tā ir lieliska skatuve, kur sevi parādīt.

Trešajā ceturtdaļā asa spēle turpinājās, taču šoreiz ''vefieši'' bija labāki aizsardzībā un precīzāki uzbrukumā, tādēļ rezultāta starpība palielinājās. 67:55 – ar šādu rezultātu noslēdzās spēles trešais ceturksnis.

Noslēdzošajā ceturtdaļā "VEF Rīga" rādīja perfektu aizsardzību, neļaujot liepājniekiem veidot labus uzbrukumus. Protams, uzvara ''vefiešiem'' ar rezultātu 87:66.

Apbalvošanas ceremonija

"Nebija viegli noteikti," pēc spēles atzina ''vefietis'' Kristers Zoriks, kurš tika atzīts par fināla vērtīgāko spēlētāju. Viņš pauda, ka Liepājā bijusi fantastiska atmosfēra un skatītāju noteikti bijis vairāk nekā pērn Latvijas kausa finālā Ventspilī.

Intervija ar Kristeru Zoriku

Pusfinālā "Liepāja" divu spēļu summā pārliecinoši uzvarēja "Valmiera Glass/VIA" basketbolistus, savukārt "VEF Rīga" pierādīja savu pārākumu pār BK "Ventspils".