«VEF Rīga» basketbolisti pārliecinoši uzvar Liepājā un pirmie tiek LBL finālā

"VEF Rīga" viesos ar 92:69 pārliecinoši uzvarēja "Liepāja/Triobet" vienību un piektdien sesto gadu pēc kārtas iekļuva Latvijas basketbola līgas (LBL) finālā, liecina organizatoru informācija. Sērijā līdz trim uzvarām vefieši bija pārāki ar 3:1 un cīņā par titulu tiksies ar BK "Ventspils" vai BK "Jēkabpils".

Jānis Timma uzvarētājiem bija rezultatīvākais ar 24 punktiem un izcīnītām 14 atlēkušajām bumbām, savukārt Džeralds Robinsons nodrošināja 20 punktu guvumu. Liepājas komandā ar 13 iekrātiem punktiem izcēlās Lauris Blaus.

"VEF Rīga" par situācijas noteicēju spēles gaitā kļuva otrajā ceturtdaļā, bet trešajā ceturksnī uzvarētājs praktiski bija skaidrs.

Liepājnieki pirmās ceturtdaļas vidū guva 10 punktu pēc kārtas un panāca 18:11, taču ceturkšņa beigās rezultatīvāki bija viesi un pietuvojās līdz viena punkta deficītam (21:22). Puslaika turpinājumā mājinieki nespēja noturēt "VEF Rīga" rezultatīvo uzbrukumu, kur līdera lomā iejutās Robinsons, un trešo ceturtdaļu viesi sāka jau ar 12 punktu pārsvaru (50:38).

Cerības uz sērijā piekto spēli Liepājas komandai praktiski pagaisa trešajā ceturtdaļā, kurā "VEF Rīga", aktīvi uzbrukumā darbojoties Timmam, panāca vadību ar 20 punktiem (58:38) un pēdējā pārtraukumā bija vadībā ar 71:53. "Liepāja/Triobet" spēle pajuka un viesu uzvara nebija apdraudēta.

Otrā pusfinālā sērijā pašreizējo čempionu BK "Ventspils" cīņā ar BK "Jēkabpils" ir neizšķirts 2:2. Izšķirošā piektā spēle sestdien notiks Ventspilī.

Finālā cīņa būs līdz vienas komandas četrām uzvarām, savukārt pusfinālu zaudētāji cīņā līdz trim panākumiem noteiks bronzas medaļniekus.

Regulārā turnīra divas labākās komandas BK "Ventspils" un "VEF Rīga" savus pirmos pretiniekus sagaidīja pusfinālā. BK "Jēkabpils" ceturtdaļfināla sērijā uzvarēja "Jūrmala/Fēnikss" basketbolistus, turpretim "Triobet/Liepāja" vietu pusfinālā nodrošināja pret "Barons/LDz".