«VEF Rīga» basketbolisti nenotur pārsvaru un zaudē Kazahstānā

Valsts vicečempioni "VEF Rīga" sestdien viesos Kazahstānā ar 64:66 piekāpās vietējai "Astana" un cieta sezonā pirmo zaudējumu divās spēlēs VTB vienotajā basketbola līgā, liecina organizatoru informācija. Pēc rezultatīva pēdējās ceturtdaļas sākuma Latvijas komandai bija deviņu punktu pārsvars, ko neizdevās noturēt.

"VEF Rīgai" rezultatīvākais bija 13 punktus guvušais komandas kapteinis Jānis Blūms, bet pa 10 punktiem pievienoja Mārtiņš Meiers un Kristofers Ričardss. Uzvarētājiem ar 22 punktiem rezultatīvākais bija Roderiks Odoms.

Spēkos līdzvērtīgā cīņā nevienai komandai pirmajā ceturtdaļā neizdevās iekrāt būtisku pārsvaru. Otrā ceturkšņa vidū "VEF Rīga" izdevās atrāviens līdz astoņiem punktiem (27:19), tomēr mājinieki spēja rezultātu līdzsvarot un puslaika izskaņā bija iedzinējos ar četru punktu deficītu (33:37).

Trešajā ceturtdaļā "Astana" uz brīdi pabija vadībā, līdz pēdējā pārtraukumā ar viena punkta vadību atkal devās viesi (48:47). Pēdējo ceturksni sākuši ar diviem Mārtiņa Meiera rezultatīvi noslēgtiem uzbrukumiem, septiņarpus minūtes pirms mača beigām Arna Labucka trīspunktnieks "VEF Rīgas" pārsvaru pieaudzēja līdz deviņiem punktiem (58:49). "Astana" atbildēja ar vēl vienu veiksmīgu pakaļdzīšanos un rezultātu izlīdzināja (58:58), uzvarētāja noteikšanu atliekot uz spraigu galotni, kurā paši bija veiksmīgāki.

Pasīvāks uzbrukums ietekmēja "VEF Rīga" rezultativitāti, neglāba arī Blūma tāls un neprecīzs trīspunktu metiens, savukārt Kazahstānas komanda nospēlēja apdomīgi un saglabāja uzvarai nepieciešamo pārsvaru.

Lai sasniegtu komandai izvirzīto mērķi VTB līgā tikt izslēgšanas spēlēs, nepieciešams regulārajā sezonā 13 komandu konkurencē iekļūt astoņniekā. Nākamo spēli VTB līgā "VEF Rīga" aizvadīs izbraukumā 30.oktobrī Sanktpēterburgā pret "Zenit".

Jaunajā sezonā VTB līgā vairs nespēlē Čehijas klubs Nimburkas ČEZ, Somijas "Bisons" no Somijas un Tbilisi "Vita" no Gruzijas. Savukārt līgu papildināja tikai Krievijas klubs Permas "Parma".