«VEF Rīga» basketbolisti neizglābjas Kazahstānā un atvadās no izredzēm VTB līgā

"VEF Rīga" svētdien izbraukumā Karagandā ar 78:79 zaudēja Kazahstānas "Astana" basketbolistiem VTB vienotajā līgā, lai gan Latvijas vicečempioni pēdējās minūtēs sadeldēja 13 punktu deficītu un ar pēdējo metienu varēja izraut uzvaru. Zaudējums liedza "VEF Rīgai" saglabāt cerības uz dalību izslēgšanas turnīrā, liecina organizatoru informācija.

Latvijas klubam 22 punktus guva Džeralds Robinsons, 17 punktus pievienoja Jānis Timma, bet Mareks Mejeris izcēlās 10 punktiem un izcīnītām 13 bumbām pie groziem. "Astana" ar 21 punktu un 10 savāktām bumbām pie groziem rezultatīvākais bija Rašids Mahalbasičs.

Trīsarpus minūtes pirms spēles beigām "Astana" bija vadībā ar 72:59, taču mājinieki turpināja ar kļūdu sēriju, ko veicināja "VEF Rīgas" agresīvā spēle. Pēc mājinieku realizēta viena soda metiena 14 sekundes pirms spēles beigām bumba nonāca "VEF Rīga" pārziņā, un Robinsonam bija iespēja pirmoreiz izvirzīt viesus vadībā un izraut uzvaru, taču bumba grozā neiekrita un rezultāts nemainīgi palika 78:79.

Neveiksmīgā spēles sākumā "VEF Rīga" piecās minūtēs nonāca zaudētājos ar 11 punktu deficītu (4:15). Lai gan ar saskaņotāku darbību aizsardzībā un racionālāku uzbrukumu izdevās situāciju uzlabot, otro ceturtdaļu viesi sāka ar astoņu punktu iztrūkumu (13:21). "VEF Rīga" pirmajā ceturtdaļā zaudēja spēkus arī pie groza, jo kājas savainojuma dēļ laukumu pameta Bamba Fals un vēlāk vairs nespēlēja.

Vefiešu aizsardzība laukuma saimniekiem brīžiem bija nepārvarama, taču Latvijas kluba spēli sarežģīja pašu kļūdas. Viesi otrajā ceturtdaļā spēja pietuvoties līdz 23:26 un pēc neveiksmīgāku epizožu sērijas labāk aizvadīja puslaika galotni. Otrā puslaika sākumā "Astana" bija vadībā ar pieciem punktiem (38:33) un epizodiski nelieli atrāvieni izdevās abām komandām.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā nesportiska personiskā piezīme kļuva par pēdējo Ronaldam Zaķim, kurš līdz ar to devās uz rezervistu soliņu. Palikuši bez centra spēlētājiem, "VEF Rīga" ar īso sastāvu centās spēlēt agresīvi un darīja to veiksmīgi, taču nepietiekami, lai izglābtos.

Sezonu VTB līgā Latvijas klubs noslēgs 26. aprīlī Rīgā pret Sanktpēterburgas "Zenit".

Turnīra tabulā "VEF Rīgai" ir 12 uzvaras 29 spēlēs, kas komandu ierindo 10.vietā. VTB līgas regulārajā sezonā 16 klubi izspēlē divus apļus, pēc kuriem astoņas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā.