«VEF Rīga» basketbolisti izslēgšanas pāra dueli Čempionu līgā sāk ar zaudējumu Francijā

Latvijas čempionvienība "VEF Rīga" otrdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas "play-in" turnīra pirmajā spēlē izbraukumā ar rezultātu 77:84 zaudēja Francijas klubam Dižonas JDA.

Otro kārtu sasniegs komanda, kas "play-in" turnīrā uzvarēs sērijā līdz divām uzvarām. Pēc nedēļas komandas tiksies Rīgā, bet, ja būs nepieciešams trešais mačs, tas norisināsies aiznākamnedēļ Dižonā.

Otrā posma I apakšgrupā šī pāra uzvarētāja tiksies ar Ludvigsburgas "MHP Riesen" un Stambulas "Galatasaray" komandām, kā arī Holonas "Hapoel" un Stambulas "Bešiktaš" dueļa uzvarētāju.

"VEF Rīga" rindās rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Artis Ate, bet 15 punktus guva Māris Gulbis, viņiem abiem katram realizējot pa četriem tālmetieniem. Tikmēr pa 11 punktiem bija Iļjam Gromovam un Anrijam Miškam, kuri izcīnīja attiecīgi astoņas un piecas atlēkušās bumbas.

Savainojumu dēļ Rīgas komandai nevarēja palīdzēt Aleksanders Madsens un Reišons Hemondss.

Uzvarētājiem 19 punktus guva Deivids Holstons, kurš realizēja piecus tālmetienus, bet 18 punkti un desmit atlēkušās bumbas bija Gevinam Veiram.

"VEF Rīga" spēli sāka ar deviņu punktu izrāvienu pirmajās divarpus minūtēs, bet turpinājumā, pateicoties precīzajiem metieniem un pretinieku neveiksmīgajam sniegumam, ieguva 11 punktu pārsvaru. Līdz ceturtdaļas beigām pretinieki nedaudz atspēlējās un pēc pirmajām desmit minūtēm rīdziniekiem bija četru punktu pārsvars - 18:14.

Ja pirmajā ceturtdaļā "VEF Rīga" basketbolisti ātri sakrāja piezīmju normu, tad otrajā ceturksnī nedisciplinētāki bija Dižonas spēlētāji. Tas gan nepalīdzēja Rīgas basketbolistiem nosargāt desmit punktu pārsvaru, kuru laukuma saimnieki ar 10:0 izrāvienu sadzēsa, lielu daļu rezultātā ieguldot Holstonam, kurš pirmajā puslaikā realizēja piecus "trejačus". Dodoties pārtraukumā, vadībā atradās pretinieki - 39:36.

Otrā puslaika sākumā viesu rindās rezultatīvi spēlēja pirmajā puslaikā klusējošie "VEF Rīga" līderi, kā arī ar diviem tālmetieniem atzīmējās Gulbis. Trešajā ceturtdaļā vadība mainījās vairākas reizes, bet pirms pamatlaika noslēdzošajām desmit minūtēm komandas šķīra četri punkti - 61:57 JDA labā.

Ceturtās ceturtdaļas pirmajā pusē Hedīns Keringtons realizēja divus tālmetienus un vidū mājinieki sasniedza savu lielāko pārsvaru mačā - desmit punktus (74:64). Precīzs aiz perimetra bija arī Ate, kurš vienubrīd pretinieku pārsvaru sadzēsa līdz septiņiem punktiem, bet vēlāk viņš ar "sodiņiem" un Gulbis ar tālmetienu panāca jau 75:78.

Pusotru minūti pirms finālsvilpes Ate pēc pretuzbrukuma JDA pārsvaru samazināja līdz vienam punktam, bet 55 sekundes pirms beigām Gevins Veirs no soda metienu līnijas atjaunoja trīs punktu starpību (80:77). Atbildes uzbrukumā Ate kļūdījās metienā no tālienes, bet pēc tam otrā laukuma galā Veirs guva vēl divus punktus, toties netrāpīja brīvmetienu.

Arī Rons Karijs neiemeta savu "trīnīti", kamēr 11 sekundes pirms beigām Rešerds Kellijs trieca bumbu grozā no augšas - 84:77 Francijas kluba labā.

Rīdzinieki apakšgrupu turnīru noslēdza trešajā vietā D grupā.

"VEF Rīga" izcīnīja uzvaras pār Atēnu AEK un Trevizo "NutriBullet", bet divas reizes piekāpās Sombathejas "Falco" un pa viena reizi arī komandām, kuras uzvarēja.

Pēdējā grupu turnīra spēlē "vefieši" ar rezultātu 59:68 piekāpās "Falco". Tiesa rīdziniekiem šī spēle neko nemainītu, taču Sombathejas vienībai bija nepieciešama uzvara, lai nodrošinātu uzreiz sev vietu izslēgšanas turnīrā.

Savukārt Dižonas vienība C apakšgrupā, kurā spēlēja arī Malagas "Unicaja", Rolanda Freimaņa "Ņižņij Novgorod" un Lavrio "Megabolt", ieņēma otro vietu.

Dižonas basketbolisti spēkojoties ar katru komandu vienreiz izcīnīja uzvaru un vienreiz arī cieta neveiksmi. Pēdējā grupu turnīra spēlē Dižonas vienība ar rezultātu 85:93 piekāpās "Ņižņij Novgorod".

Otra komandu savstarpējā spēle notiks Rīgā 11.janvārī.

Regulārajā turnīrā 32 komandas sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Apakšgrupu uzvarētājas uzreiz nodrošināja vietu otrajā posmā, kur tām pievienosies vēl astoņas vienības, kas tiks noskaidrotas "play-in" sērijās starp grupu otro un trešo vietu ieņēmušajām komandām.

"VEF Rīga" komanda, kura trešo sezonu piedalās šajās sacensībās, pērnajā sezonā sasniedza FIBA Čempionu līgas pamatturnīra otro posmu.