«VEF Rīga» basketbolisti izcīna graujošu uzvaru pirmajā LBL pusfināla mačā pret «Liepāju»

"VEF Rīga" svētdien svinēja pārliecinošu uzvaru pirmajā Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla mačā. "VEF Rīga" Olimpiskajā sporta centrā ar 99:60 sagrāva "Liepāju" un sērijā līdz trim uzvarām izvirzījās vadībā ar 1-0.

Pa 16 punktiem "VEF Rīga" komandā guva Arnolds Helmanis un Maikls Kaizers, kuriem attiecīgi sešas un 12 atlēkušās bumbas. Vēl 12 punktus guva Kristers Zoriks. "Liepājas" rindās 11 punkti Robertam Bērziņam, kamēr deviņus punktus un piecas bumbas zem groziem iekrāja Roberts Krastiņš.

Sīva cīņa šajā mačā izvērtās vien pirmajā ceturtdaļā, kad kurzemnieki spēcīgo "VEF Rīga" spēja noturēt viena punkta attālumā (19:18). Lūzuma punkts spēlē bija otrā ceturtdaļa, kurā liepājnieki kopumā guva vien astoņus punktus. Iļjam Gromovam pirmos punktus "Liepājas" kluba labā otrajā ceturtdaļā izdevās gūt pēc spēlētām nepilnām piecām minūtēm.

Roberts Bērziņš vēl divus punktus guva trīs minūtes līdz ceturtdaļas beigām, bet Guntis Sīpoliņš nepilnu pusminūti līdz pirmā puslaika beigām divus punktus guva no soda metienu līnijas. Otrajā puslaikā mājinieku pārsvars lēnām turpināja augt, "VEF Rīga" pirmajā pusfināla spēlē svinot graujošu uzvaru ar 99:60.

"VEF Rīga" vienībai kā "Pafbet" Latvijas - Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) pamatturnīra spēcīgākajam klubam šī bija pirmā cīņa LBL izslēgšanas cīņās. Tikmēr liepājnieki tikai piektdien ceturtdaļfinālā ar 66:59 uzvarēja "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" un sērijā līdz trim uzvarām bija pārāka ar 3-2.

Šosezon komandas LIBL sacensībās ir tikušās piecreiz. Divās pirmajās ar 104:63 un 95:81 uzvaru svinēja rīdzinieki. 16.janvārī "Liepāja" viesos uzvarēja ar 83:77, bet atlikušajās divās cīņās atkal ar 85:74 un 108:57 pārāka bija Rīgas vienība.

Rīdziniekiem LIBL turnīrā rezultatīvākais ar vidēji 15,7 gūtajiem punktiem spēlē bija Kails Olmens, ik spēlē pievienodams arī 4,7 rezultatīvas piespēles. 12,5 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Maikla Kaizera kontā.

Liepājniekiem piecās "play-off" cīņās Guntis Sīpoliņš vidēji mačā sakrājis 16,4 punktu un sešas atlēkušā bumbas, Renārs Birkāns guvis 15,5 punktus, bet Iļja Gromovs 13,2 punktiem pievienojis 13,4 atlēkušās bumbas.

Valstī noteikto Covid-19 ierobežojumu dēļ spēle aizritēja bez skatītāju klātbūtnes.

Liepājas komanda vietējā čempionāta pusfinālā pēdējo reizi spēlēja 2016.gadā, bet rīdzinieki ir pēdējo divu gadu uzvarētāji.

Otrā ceturtdaļfināla pārī pirmdien "Ventspils" uzņems "Ogri".

Ceturtdaļfināla, pusfināla un mačā par trešo vietu spēles notiek līdz vienas komandas trim uzvarām, bet finālā - līdz četriem panākumiem.