«VEF Rīga» basketbolisti Grieķijā zaudē Čempionu līgas spēlē

Latvijas čempionvienība "VEF Rīga" pirmdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas mačā Atēnās cieta zaudējumu. "VEF Rīga" izbraukumā ar rezultātu 79:88 piekāpās Atēnu AEK.

Spēles pirmajās piecās minūtēs abas komandas sakrāja pa trīs piezīmēm, taču, neskatoties uz kļūdām aizsardzībā, rīdzinieki spēlēja rezultatīvāk un spēja panākt piecu punktu pārsvaru. Pēc vēl vienas veiksmīgas piespēles groza apakšā Reišons Hemondss panāca 17:10.

Kristers Zoriks pirmās ceturtdaļas laikā realizēja četrus tālmetienus, kas ļāva panākt deviņu punktu pārsvaru. Par tēlošanu tehnisko piezīmi saņēma Niks Paps, taču Zoriks nerealizēja soda metienu. Līdz ceturtdaļas beigām mājinieki spēja atspēlēt deviņu punktu deficītu un panākt neizšķirtu.

Otrās ceturtdaļas sākumā pārliecību guva mājinieki un, agresīvi spēlējot, guva nelielu pārsvaru (32:30). Rons Karijs īsā laikā pārtvēra divas pretinieku bumbas, taču "vefieši" nespēja gūt punktus pēc pretinieku kļūdām. Pēc vairākiem neprecīziem uzbrukumiem Džeilens Railijs guva pilnībā brīvu tālmetienu, samazinot starpību līdz vienam punktam (33:34).

Kvino Kolums ar precīzu tālmetienu atguva mājiniekiem četru punktu pārsvaru. Pirmā puslaika izskaņā pie trīs soda metieniem tika Karijs, kurš realizēja divus no trijiem.

Otrā puslaika sākumā rīdzinieki nespēja gūt punktus un ātri tika pie divām piezīmēm, vienu no kurām Māris Gulbis nopelnīja par cīņu uzbrukumā.

Lai arī pretinieki atrada veidu kā apstādināt uzbrukumā Zoriku, iniciatīvu pārņēma Gulbis un guva divus soda metienus, panākot neizšķirtu (45:45).

Trešās ceturtdaļas izskaņā Zoriks realizēja trīs soda metienus, izvirzot rīdziniekus vadībā (52:50). Otro tehnisko piezīmi guva viens no mājinieku līderiem Braians Angola, pēc kā divus soda metienus realizēja Devondriks Vokers, panākot četru punktu pārsvaru.

50 sekundes līdz ceturtdaļas beigām Kvino Kolums realizēja sarežģītu metienu, atjaunojot neizšķirtu (56:56).

Noslēdzošās ceturtdaļas sākumā Karijs bija precīzs no distances, kam sekoja vēl Hemonda precīzs tālmetiens un rīdziniekiem jau četru punktu pārsvars - 66:62.

Atēnu vienība gan neļāva rīdziniekiem nosargāt pārsvaru un pēc kārtējā Koluma tālmetiena izvirzījās vadībā (71:68). Pēc rezultatīvas pirmās ceturtdaļas vajadzīgā brīdī atkal precīzs no distances bija Zoriks, samazinot starpību līdz vienam punktam (73:74).

Railijs realizēja divus soda metienus, taču otrā laukuma galā Kolums arī realizēja abus soda metienus un atjaunoja mājiniekiem minimālu pārsvaru (76:75).

Minūti un 50 sekundes līdz spēles beigām Atēnu komandas labā Paps realizēja tālmetienu un Jānis Gailītis nekavējoties pieprasīja minūtes pārtraukumu.

Pēc tam rīdzinieku labā divus punktus guva Madsens, samazinot deficītu līdz viena metiena tiesai. Otrā laukuma galā nesportisko piezīmi nopelnīja Railijs, un pēc viena precīza soda metiena mājinieki panāca sev trīs punktu pārsvaru. Kolums uzbrukuma pēdējās sekundēs guva sesto trīspunktu metienu, kam sekoja vēl divi precīzi soda metieni pēc piezīmes - mājiniekiem jau sešu punktu pārsvars.

Atlikušajā spēles laikā Atēnu komanda realizēja vienu soda metienu un divu punktu metienu, uz ko rīdzinieki nespēja vairs atbildēt ar precīziem metieniem.

"VEF Rīga" rindās rezultatīvākais ar 22 gūtajiem punktiem bija Kristers Zoriks, bet 12 punktus pievienoja Reišons Hemondss, un 11 punktus guva Māris Gulbis.

Atēnu AEK rezultatīvākais spēlētājs bija Kvino Kolums, kurš guva 26 punktus un atdeva piecas rezultatīvas piespēles.

"VEF Rīga" četrās aizvadītās spēlēs Čempionu līgā ir izcīnījusi vienu uzvaru.

Mēneša sākumā Rīgā notikušajā mačā ar 92:76 pārāki bija Jāņa Gailīša vadītie vīri. Pirms tam pirmajā aplī Latvijas čempioni cieta divus zaudējumus - 85:91 viesos pret Trevizo "NutriBullet" un mājās 74:80 pret Sombathejas "Falco Vulcano".

Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs 14.decembrī, mājās uzņemot Trevizo "NutriBullet".

Regulārajā turnīrā 32 komandas sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Apakšgrupu uzvarētājas uzreiz nodrošinās vietu "play-off" pirmajā kārtā, kur tām pievienosies vēl astoņas vienības, kas tiks noskaidrotas "play-in" sērijās starp grupu otro un trešo vietu ieņēmušajām komandām.