«VEF Rīga» basketbolisti Čempionu līgā pēdējā sekundē gūst uzvaru pār Trevizo «NutriBullet»

Latvijas čempionvienība ‘’VEF Rīga’’ otrdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas mačā Rīgā guva uzvaru, ar rezultātu 74:71 uzveicot Itālijas vienību Trevizo ‘’NutriBullet’’. Par spēles varoni kļuva Džeilens Railijs, kurš ar tālmetienu no laukuma stūra pēdējā spēles sekundē kaldināja rīdzinieku uzvaru.

‘’VEF Rīga’’ rindās rezultatīvākais ar 19 gūtiem punktiem bija Džeilens Railijs, pa 13 punktiem guva Rons Karijs un Kristers Zoriks, bet 10 punktus pievienoja Māris Gulbis. Trevizo ‘’NutriBullet’’ rezultatīvākais spēlētājs ar 15 punktiem bija Deveins Rasels.

Spēles pirmajās minūtes abas komandas apmainījās gan ar punktiem, gan ar sodiem, nevienai komandai negūstot lielu pārsvaru. Tuvojoties ceturtdaļas beigām, viesiem izdevās iegūt nelielu pārsvaru, tomēr rīdzinieki aktīvāk sāka spēlēt aizsardzībā, un viesi sāka pieļaut kļūdas. Tas ļāva ‘’VEF Rīga’’ atspēlēties un pirmo ceturtdaļu noslēgt ar rezultātu 16:15.

Otro ceturtdaļu abas komandas atkal iesāka līdzvērtīgi. ‘’VEF Rīga’’ atkal sāka pieļaut kļūdas gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Tas ļāva ‘’NutriBullet’’ izvirzīties vadībā ar 10 punktu pārsvaru, panākot 35:25. Drīz vien viesu pārsvars tika samazināts, kad tālmetienus trāpīja gan Railijs, gan Zoriks, samazinot starpību līdz sešiem punktiem (31:37).

Agresīvie Itālijas vienības uzbrukumi noveda pie daudziem soda metieniem viesu labā. Ceturtdaļu ar vienu no diviem trāpītiem sodiņiem ‘’VEF Rīga’’ labā noslēdza Devondriks Vokers. Otrā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 43:34 ‘’NutriBullet’’ labā.

Trešo ceturtdaļu daudz labāk uzsāka rīdzinieki, divus ātrus grozus gūstot Railijam, pēc tam divus punktus pievienoja arī Iļja Gromovs un Kristers Zoriks. ‘’VEF Rīga’’ vēl bija iedzinējos ar rezultātu 42:43. Līdz pēdējam pārtraukumam abas komandas daudz labāk spēlēja aizsardzībā. Ceturtdaļai tuvojoties beigām, Gulbis trāpīja sarežģītu tālmetienu, panākot neizšķirtu 51:51. ‘’NutriBullet’’ vienība ceturtdaļu noslēdza, esot vadībā 53:51.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā precīzs bija Anrijs Miška, kā arī divus soda metienus trāpīja Railijs, rīdziniekus izvirzot vadībā pirmo reizi kopš otrās ceturtdaļas, ar rezultātu 55:53. Viesi gan atguva vadību un abas komandas turpināja apmainīties ar punktu guvumiem. Četras minūtes pirms ceturtdaļas beigām rīdzinieki atguva vadību, kad precīzu tālmetienu izpildīja Karijs.

Spēlei tuvojoties beigām, divus punktus guva Miška un divus soda metienus trāpīja Gromovs. Divus soda metienus iemeta viesi, bet otrā laukuma pusē vienu no diviem soda metieniem trāpīja Zoriks. Viesi ātri uzbruka, trāpot metienu no groza apakšas, samazinot rīdzinieku pārsvaru līdz diviem punktiem. Savukārt "VEF Rīga" guva iespēju mest vēl divus soda metienus, abus trāpot Karijam. Vefiešiem vēl kļūdījās Artis Ate, kas ļāva viesiem mest divus sodiņus, pēc kuriem rezultāts kļuva neizšķirts 71:71 divas sekundes līdz spēles beigām. Spēles pēdējā sekundē sarežģītu tālmetienu izpildīja Railijs un trāpīja, ļaujot ‘’VEF Rīga’’ uzvarēt ar rezultātu 74:71.

‘’VEF Rīga’’ piecās spēlēs Čempionu līgā izcīnījusi divas uzvaras.

Šī bija rīdzinieku otrā spēle otrajā aplī. Pirmajā aplī "VEF Rīga" trīs spēlēs guva vienu uzvaru un divreiz zaudēja. Uzvara tika gūta mājās pret Atēnu AEK (92:76), zaudējumi ciesti viesos pret Trevizo ‘’NutriBullet’’ (85:91) un mājās pret Sombathejas ‘’Falco Vulcano’’ (74:80). Iepriekšējā spēlē “VEF Rīga” izbraukumā piekāpās Atēnu AEK (79:88).

Nākamo spēli Čempionu līgā rīdzinieki aizvadīs 22. decembrī, izbraukumā Ungārijā spēlējot pret Sombathejas ‘’Falco Vulcano’’.

Regulārajā turnīrā 32 komandas ir sadalītas astoņās grupās pa četrām vienībām. Grupu uzvarētāji uzreiz nodrošinās vietu nākamajā grupu kārtā, kur tām pievienosies vēl astoņas vienības, kas tiks noskaidrotas spēlēs starp pirmajā grupu kārtā otro un trešo vietu ieņēmušajām komandām.