«VEF Rīga» basketbolisti ar zaudējumu Itālijā sāk Čempionu līgas sezonu

Latvijas čempionvienība "VEF Rīga" otrdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas sezonas pirmajā spēlē viesos piekāpās Itālijas klubam Trevizo "NutriBullet". "VEF Rīga" zaudēja "NutriBullet" ar 85:91.

Mača sākumā nelielā vadībā pārsvarā bija "VEF Rīga", pēc Devondrika Volkera trīspunktu metiena panākot 13:8 savā labā, bet otrajā daļā - mājinieki.

Otrās ceturtdaļas sākumā astoņu punktu izrāviens padevās mājiniekiem, pēc Džordano Bortolani bumbas trieciena grozā no augšas panākot 31:27 vadību.

Izšķirošie notikumi puslaikā norisinājās tā beigās, kad, Rona Karija pārtvertā bumba, atņemot to lietuvietim Tomasam Dimšam, kurš sekmīgi un rezultatīvi iesaistījās spēlē otrajā ceturtdaļā, tika pārvērsta precīzā trīspunktu metienā, negaidot partneru palīdzību - 39:36.

Pēdējās divas minūtes un trīs sekundes rīdzinieki uzvarēja ar 13:4, realizējot trīs tālmetienus un panākot 52:42.

Pēc diviem Mihala Sokolovska tālmetieniem (52:48) 76 sekunžu laikā Jānis Gailītis otrā puslaika sākumā bija spiests pieprasīt minūtes pārtraukumu.

Gandrīz tikpat ātri mājinieki atspēlējās trešās ceturtdaļas sākumā, kad 85 sekundēs viņi pietuvojās līdz 48:52. Trīs minūtes un 19 sekundes līdz ceturtdaļas beigām pēc Ārona Džonsa tālmetiena Itālijas klubs atguva vadību - 57:56.

Turpinājumā "vefiešiem" tikai izdevās panākt neizšķirtu, pēc Džeilena Railija trīspunktu metiena ceturtās ceturtdaļas sākumā panākot 67:67 un pēc Iļjas Gromova divpunktnieka - 77:77.

Mājinieki veica sešu punktu izrāvienu, panākot 87:80. Ar vēl vienu pārķertu bumbu un trīspunktu metienu Karijs astoņās sekundēs samazināja pārsvaru līdz 85:87, taču uzvarēt neizdevās.

D grupas otrā spēlē trešdien Sombathejas "Falco Vulcano" uzņems Atēnu AEK vienību.

Rīdziniekiem jau bija garantēta vieta pamatturnīrā, bet Trevizo klubs tajā iekļuva pēc tam, kad kvalifikācijā uzvarēja Londonas "Lions", Orhūsas "Bakken Bears" un Minskas "Cmoki".

2012.gadā dibinātā Trevizo komanda Itālijas augstākajā līgā spēlēs trešo sezonu pēc kārtas. Iepriekšējā sezonā Masimiljāno Meneti vadībā vienība regulārajā turnīrā ieņēma sesto vietu, bet "play-off" apstājās pirmajā kārtā.

"VEF Rīga" piektdien aizvadīja pirmo oficiālo spēli sezonā, ar rezultātu 86:84 pārspējot Tallinas "Kalev"/"Cramo". Savukārt Trevizo basketbolisti A sērijas sezonas ievadā pārspēja Tortonas un Venēcijas komandas. Pirms tam Superkausā "VEF Rīga" pretinieki pa divām reizēm uzveica Neapoles un Brešas vienības, bet ceturtdaļfinālā tika zaudēts Milānas klubam.

Sezonas ievadā Trevizo komandas līderi bijuši lietuvietis Toms Dimša, Deveins Rasels un Henrijs Simss.

Regulārajā turnīrā 32 komandas sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Apakšgrupu uzvarētājas uzreiz nodrošinās vietu "play-off" pirmajā kārtā, kur tām pievienosies vēl astoņas vienības, kas tiks noskaidrotas "play-in" sērijās starp grupu otro un trešo vietu ieņēmušajām komandām.

Plānots, ka "play-in" turnīrā, astotdaļfinālā un ceturtdaļfinālā uzvarētāji tiks noskaidroti sērijā līdz divām uzvarām. Ceturtdaļfinālu pārvarējušās komandas iekļūs "Final Four" turnīrā, kur cīnīsies par balvu fondu viena miljona eiro apmērā.

"VEF Rīga" komanda, kura trešo sezonu piedalīsies šajās sacensībās, pērnajā sezonā sasniedza FIBA Čempionu līgas pamatturnīra otro posmu.

Šosezon Jāņa Gailīša vadītās komandas pieteikumā FIBA Čempionu līgai ir Artis Ate, Raivo Butirins, Rons Karijs, Iļja Gromovs, Māris Gulbis, Reišons Hemondss, Emīls Krūmiņš, Aleksanders Madsens, Anrijs Miška, Pēteris Pinnis, Džeilens Railijs, Devondriks Volkers un Kristers Zoriks.

Maijā Ņižņijnovgorodā notikušajā finālastoņnieka turnīrā triumfēja Spānijas klubs Burgosas "San Pablo", nosargājot pērn izcīnīto titulu.

2020./2021.gadā tika izspēlēta turnīra piektā sezona. Pirmajos trīs gados par čempioniem tika kronēti Tenerifes "Lenovo", Atēnu AEK un Boloņas "Segafredo Virtus" basketbolisti.