«VEF Rīga» basketbolisti ar zaudējumu Eirolīgas komandai finišē VTB līgā

Sezonā pēdējā mačā VTB vienotajā līgā "VEF Rīga" svētdien Krievijā ar 63:71 zaudēja Eirolīgā spēlējošajiem Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ" basketbolistiem, liecina rīkotāju informācija. Pašreizējie Latvijas čempioni līgā ieņēma 11.vietu un jau iepriekš bija šķīrušies no izredzēm tikt izslēgšanas turnīrā, kur spēlēs "Lokomotiv-Kubaņ".

Latvijas komandā rezultatīvākais bija 19 punktus guvušais Džošua Bostiks, bet pa deviņiem punktiem Krasnodarā nodrošināja Jānis Bērziņš un Ingus Jakovičs. Uzvarētājiem ar 22 punktiem izcēlās Entonijs Rendolfs.

"VEF Rīga" neveiksmīgi aizvadīja trešo ceturtdaļu un pēdējā ceturkšņa sākumu, ļaujot sāncenšiem nostiprināties drošākā vadībā.

Sešas minūtes līdz pirmā puslaika beigām Bostiks panāca viesiem deviņu punktu pārsvaru (31:22), kas tobrīd bija lielākais spēles gaitā. Tomēr mājinieki līdz pārtraukumam rezultātu līdzsvaroja (36:36) un otro puslaiku sāka ar 14:2 atrāvienu. Pēdējā ceturkšņa sākumā rezultāta starpība sasniedza 19 punktus (65:46) un "VEF Rīga" spēja tikai samazināt deficītu.

Eirolīgā "Kubaņ-Lokomotiv" saglabā cerības tikt pusfinālā, lai gan ceturtdaļfināla sērijā pret "Barcelona" ir iedzinējos ar 1:2 un nākamo spēli aizvadīs otrdien mājās.

"VEF Rīga" sezonu VTB līgā pabeidza ar 11 uzvarām 30 spēlēs. VTB līgā 16 komandas vēlāk aprīlī pabeigs regulāro sezonu, pēc kuras astoņas labākās vienības cīņu turpinās izslēgšanas mačos.

Rezultatīvu spēli VTB līgā svētdien aizvadīja Jānis Timma, kura pārstāvētā Sanktpēterburgas "Zenit" mājās ar 89:65 pieveica citu Krievijas klubu Kazaņas "Unics". Timma spēlē pret turnīra vicelīderiem guva 17 punktus un bija mačā rezultatīvākais basketbolists. Kaspars Bērziņš uzvarētājiem guva vienu punktu.