«VEF Rīga» basketbolisti ar uzvaru Valmierā pietuvojas LBL finālam

"VEF Rīga" ceturtdien viesos ar 87:76 uzveica pašreizējos čempionus "Valmiera/ORDO" otrajā pusfināla spēlē Latvijas basketbola līgā (LBL) un sērijā līdz trim uzvarām panāca nozīmīgu 2:0 pārsvaru, liecina organizatoru informācija.

Uzvarētājiem Mareks Mejeris bija rezultatīvākais ar 18 punktiem, Abduls Gedijs iekrāja 17 punktus un veica 11 rezultatīvas piespēles, bet komandas kapteinis Jānis Blūms pievienoja 16 punktus. Mājiniekiem Damjērs Pitss bija rezultatīvākais ar 15 punktiem, taču izcēlās tikai otrajā puslaikā.

Valmieras komanda pagalam neveiksmīgi aizvadīja pirmās ceturtdaļas otro pusi, nonākot iedzinējos ar 8:23, līdz pēdējās minūtēs pirms pārtraukuma samazināja rezultāta starpību līdz deviņiem punktiem (14:23). Puslaika atlikušajā daļā "VEF Rīgai" laba aizsardzība palīdzēja turēties drošā vadībā un garajā pārtraukumā viesi devās ar 15 punktu pārsvaru (46:31).

Mājiniekiem cerības uz izglābšanos vēl saglabājās pēdējās ceturtdaļas sākumā, kad Artūra Bērziņa trīspunktu metiens ļāva samazināt iztrūkumu līdz viencipara skaitlim (52:61). Tomēr neko vairāk "Valmiera/ORDO" neiespēja un nonāca viena zaudējuma attālumā no izstāšanās sērijā.

Nākamo maču pērn finālā spēlējušās komandas aizvadīs sestdien "VEF Rīga" izvēlētajā mājas laukumā Jūrmalā. Uz ceturto spēli komandas nepieciešamības gadījumā pirmdien atgriezīsies Valmierā.

Finālā pretiniekus jau gaida BK "Ventspils", kas sērijā ar 3:0 pārspēja "Barons kvartāls" basketbolistus. Otra pusfināla sākums aizkavējās "VEF Rīga" dalības VTB līgas izslēgšanas turnīrā dēļ.

Finālsērija sāksies 19.maijā Ventspilī, bet Latvijas čempioni kļūs zināmi līdz maija beigām.