«VEF Rīga» basketbolisti ar uzvaru pagarinājumā sāk LBL pusfinālu

"VEF Rīga" ceturtdien mājas laukumā Aizkrauklē ar 73:68 pagarinājumā uzvarēja "Liepāja/Triobet" vienību pirmajā spēlē Latvijas basketbola līgas (LBL) pusfināla sērijā, liecina rīkotāju informācija. Lai iekļūtu finālā, komandai sērijā jāgūst trīs uzvaras.

Uzvarētājiem Džeralds Robinsons guva 22 punktus, bet Mareks Mejeris iekrāja 17 punktus un izcīnīja 17 atlēkušās bumbas. Liepājniekiem Edgars Zelionis bija rezultatīvākais ar 18 punktiem un savāktām 13 atlēkušajām bumbām, turpretim Laura Blaua rēķinā bija 12 punkti un 10 izcīnītas bumbas pie groziem.

Soda metienos "Liepāja/Triobet" sasniedza tikai 42 procentu precizitāti (11/26), turklāt kļūdoties izšķirošās situācijās gan pamatlaika beigās, gan pagarinājuma pēdējā minūtē. Toties "VEF Rīga" trāpīja 23 no 26 soda metieniem, uzrādot 88 procentu precizitāti.

"Liepāja/Triobet" spēja noturēt pretinieku līderus un pirmajā pārtraukumā devās ar viena punkta pārsvaru (17:16). Liepājniekiem ar trim precīziem trīspunktniekiem otrajā ceturtdaļā izcēlās Zelionis un viesi puslaika izskaņā bija priekšā ar trim punktiem (39:36).

Lai gan trešajā ceturtdaļā Liepājas klubs divarpus minūtēs palielināja pārsvaru līdz deviņiem punktiem (49:40), līdz pēdējam pārtraukumam viesi spēja gūt vairs tikai vienu grozu un "VEF Rīga" atguva vadību. Mazrezultatīvā aizsardzības basketbolā pamatlaika izskaņā rezultāts bija neizšķirts 60:60.

Pirmos punktus pagarinājumā "VEF Rīga" guva divas minūtes pirms cīņas beigām, kad Jānis Timma ar tālmetienu samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (63:64), un rezultatīvā turpinājumā laukuma saimnieki panāca izšķirošu piecu punktu pārsvaru.

Sērijas turpinājumā liepājnieki būs laukuma saimnieki otrajā spēlē svētdien.

Jau vēstīts, ka otrā pusfinālā pašreizējie čempioni BK "Ventspils" ar 1:0 ir vadībā pret BK "Jēkabpils". BK "Jēkabpils" uzņems nākamo pusfināla spēli sestdien, bet Ventspilī  fināla pretendenti atgriezīsies uz trešo cīņu 5.maijā.

Regulārā turnīra divas labākās komandas BK "Ventspils" un "VEF Rīga" savus pirmos pretiniekus sagaidīja pusfinālā. BK "Jēkabpils" ceturtdaļfināla sērijā uzvarēja "Jūrmala/Fēnikss" basketbolistus, turpretim "Triobet/Liepāja" vietu pusfinālā nodrošināja pret "Barons/LDz".