«VEF Rīga» ar zaudējumu Krasnojarskā sarežģī izredzes uz sešinieku VTB līgā

Dalību VTB vienotās līgas izslēgšanas turnīrā jau nodrošinājusī "VEF Rīga" svētdien izbraukumā Krievijā ar 71:88 piekāpās Krasnojarskas "Jeņisej" basketbolistiem, kam izdevās revanšēties par zaudējumu pirmā apļa spēlē, liecina rīkotāju informācija. Zaudējums sarežģīja Latvijas vicečempionu izredzes regulāro sezonu pabeigt pirmajā sešiniekā.

Pēdējo spēles ceturtdaļu rīdzinieki sāka ar 12 punktu deficītu (50:62), tomēr izredzes atspēlēt iztrūkumu ātri izzuda, "Jeņisej" basketbolistiem veicot rezultatīvu atrāvienu.

"VEF Rīgai" Mareks Mejeris bija rezultatīvākais ar 16 punktu guvumu un izcīnītām deviņām bumbām pie groziem, bet komandas kapteinis Jānis Blūms un Kristofers Ričardss nodrošināja pa 11 punktiem. Uzvarētājiem ar 18 punktiem izcēlās Suleimans Braimo.

Latvijas komanda pirmo ceturtdaļu pabeidza ar divu punktu pārsvaru (21:19), tomēr puslaika turpinājumā saskaņotāk darbojās mājinieki un pārtraukumā "Jeņisej" devās ar septiņu punktu vadību (40:33).

Neizmantojot pašu izveidotās iespējas uzbrukumā, "VEF Rīga" ļāva pretiniekiem trešās ceturtdaļas sākumā sasniegt divciparu pārsvaru (44:33). Lai gan viesi spēja apturēt arvien vairāk "Jeņisej" uzbrukumu un rezultāta starpību atkal sadeldēt, laukuma saimniekiem trīs trīspunktnieki pēc kārtas ļāva panākt 57:45.

Pēdējā ceturksnī "VEF Rīga" pēc mājinieku ofensīvas trīsarpus minūtēs nonāca zaudētājos ar -22 punktiem (53:75) un mača iznākums praktiski bija izšķirts.

Pirms sezonas izvirzīto mērķi VTB līgā piedalīties izslēgšanas spēlēs "VEF Rīga" jau ir sasniedzis, garantējot vismaz 8.vietu 13 komandu konkurencē. Pēc 22 spēlēm "VEF Rīga" ar 11 uzvarām saglabāja 7.vietu, no "Jeņisej" atpaliekot viena panākuma tiesu.

Pirmajā abu komandu spēlē janvāra sākumā Rīgā pārāki bija laukuma saimnieki (84:81).

"VEF Rīga" aizvadīja šonedēļ trešo spēli, jo pirmdien "Arēnā Rīga" pagarinājumā zaudēja Kazaņas "Unics" vienībai VTB līgā (82:86), bet ceturtdien Latvijas Basketbola līgā (LBL) uzvarēja BK "Jēkabpils" basketbolistus (79:73).