«VEF Rīga» ar viena punkta pārsvaru uzveic Butauta trenētos «Astana» basketbolistus

"VEF Rīga" basketbolisti sestdien savā laukumā "Arēna Rīga" rezultatīvā spēlē mača izskaņā ar 94:93 uzvarēja Kazahstānas klubu "Astana", tiekot pie otrās uzvaras VTB Vienotās līgas sezonā.

Latvijas čempioni trešās ceturtdaļas sākumā bija vadībā ar 23 punktiem, tomēr ļāva pretiniekiem atspēlēties. Uzvaru rīdzinieki nodrošināja ar Gilermo Rubio četriem precīziem soda metieniem.

Uzvarētājiem Fransisko Kruss guva 21, bet Rubio sameta 16 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas zem groziem. Savukārt Ludvigs Hakansons izdarīja 14 rezultatīvas piespēles. Viesu komandā, kuru trenē bijušais "VEF Rīga" galvenais treneris Ramūns Butauts, ar 30 punktiem izcēlās Kenets Heiss, bet Patriks Kalatess guva 21 punktu un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas.

Spēles sākums bija līdzīgs un pēc nepilnām piecām minūtēm "VEF Rīga" bija iedzinējos ar 9:12, taču tad laukuma saimnieki pārņēma iniciatīvu un veica atrāvienu, no 22:19 pēdējās divās minūtēs panākot 32:19. Mājiniekiem pārsvars piederēja arī turpinājumā, kurā dominēja uzbrukuma basketbols. Pēc puslaika "VEF Rīga" bija vadībā ar 62:41. Mājiniekiem puslaikā 16 punktus guva Kruss.

Spēles otrā daļa rīdziniekiem bija pagalam neveiksmīga, jo, lai gan trešās ceturtdaļas sākumā izdevās panākt 23 punktu pārsvaru 69:46, turpinājumā pārsvars bija viesiem. Pagalam neveiksmīga "VEF Rīga" izpildījumā bija ceturtās ceturtdaļas pirmā daļa, kurā "Astana" veica izrāvienu 11:0 un panāca jau 79:77  savā labā. Tomēr rīdzinieki spēja saņemties un mača izskaņa aizritēja līdzīgā cīņā.

Rubio 12 sekundes pirms pamatlaika beigām un pēc tam vēl pēc trīs sekundēm realizēja četrus soda metienus, panākot 94:90 mājinieku labā, uz ko viesi spēja atbildēt tikai ar vienu tālmetienu.

"VEF Rīga" izcīnīja otro uzvaru septiņos mačos, bet "Astana" cieta ceturto zaudējumu piecās spēlēs.

Nākamo spēli "VEF Rīga" VTB Vienotajā līgā aizvadīs 14. novembrī viesos pret Saratovas "Avtodor".