«VEF Rīga» ar vēl vienu uzvaru VTB līgā turpina cīņu par dalību izslēgšanas turnīrā

"VEF Rīga" pēc neveiksmīga spēles sākuma trešdien atguvās un ar 100:82 uzvarēja Saratovas "Avtodor" basketbolistus VTB vienotajā līgā, kur Latvijas vicečempioni saglabāja izredzes pacīnīties par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā. "VEF Rīgai" nepieciešamas uzvaras arī abās atlikušajās spēlēs, lai turpinātu cīņu pēc regulārās sezonas beigām.

Uzvarētājiem ar 26 punktiem rezultatīvākais "Arēnā Rīga" bija Jānis Timma, 19 punktus nodrošināja Sīdžejs Heriss, bet Ronalds Zaķis pievienoja 14 punktus. Saratovas komandā ar 18 punktiem izcēlās Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) pieredzi guvušais centrs Kirils Fesenko.

Drošā vadībā "VEF Rīga" izvirzījās trešajā ceturtdaļā un pēc neliela krituma spēles pēdējā ceturkšņa sākumā atguvās un nosargāja uzvaru.

Pirmajā ceturtdaļā "VEF Rīga" nespēja noturēt viesu uzbrukumu, kura smailē pie groza brīvi rīkojās Fesenko. Sešās minūtēs mājinieki nonāca zaudētājos ar 12 punktu deficītu (8:20), lai gan ātrā basketbolā daudz kļūdu bija abām komandām. Otro ceturksni laukuma saimnieki sāka ar septiņu punktu iztrūkumu (21:28), taču ar aktīvāku aizsardzību un precizitāti metienos spēja panākt lūzumu, līdz puslaika beigām nodrošinot jau astoņu punktu pārsvaru (52:44).

Ar 9:0 atrāvienu mājinieki sāka otro puslaiku un palielināja pārsvaru līdz pārliecinošiem 17 punktiem (61:44). Lai gan "Avtodor" brīžiem spēja pietuvoties, Heriss trešās ceturtdaļas izskaņā ar trīspunktu metienu atjaunoja laukuma saimniekiem vadību ar 16 punktiem (79:63). Pēdējais izrāviens Saratovas komandai izdevās pēdējās ceturtdaļas sākumā, sadeldējot deficītu līdz viencipara skaitlim (70:79), taču cīņas galotnē laukuma saimnieki droši noturējās vadībā.

Hariss pēc uzvaras pauda pārliecību, ka komandai ir pa spēkam uzvarēt arī nākamajās divās spēlēs.

Nākamo spēli "VEF Rīga" aizvadīs jau svētdien Kazahstānā pret "Astana", bet regulāro sezonu Latvijas klubs noslēgs 26. aprīlī savā laukumā pret Sanktpēterburgas "Zenit". Neatkarīgi no citu spēļu rezultātiem "VEF Rīga" nodrošinās 8.vietu, ja vien spēs izcīnīt vēl divas uzvaras.

Turnīra tabulā "VEF Rīgai" ir 12 uzvaras 28 spēlēs, kas komandu ierindo 9.vietā. VTB līgas regulārajā sezonā 16 klubi izspēlē divus apļus, pēc kuriem astoņas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā.