«VEF Rīga» ar uzvaru pār «Ņižņij Novgorod» atgriežas izslēgšanas spēļu zonā

"VEF Rīga" svētdien mājās ar 94:90 uzvarēja Krievijas klubu "Ņižņij Novgorod" VTB vienotajā līgā, kur Latvijas basketbola čempioni turpina cīņu par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā, liecina rīkotāju informācija. Rīdzinieki pakāpās uz 8.vietu turnīra tabulā, apsteidzot pieveiktos sāncenšus.

Uzvarētājiem 27 punktus nodrošināja Alekss Peress, kurš veica arī sešas rezultatīvas piespēles, bet 15 punktus pievienoja Kaspars Bērziņš. Krievijas komandā rezultatīvākais bija 20 punktus guvušais serbs Stevans Jelovacs.

"VEF Rīga" trešās ceturtdaļas beigās panāca 13 punktu vadību, bet spēles izskaņa izvērtās saspringta un "Ņižņij Novgorod" pēdējā uzbrukumā bija iespēja nodrošināt uzvaru. Tomēr mājinieku aizsardzība izšķirošajos brīžos darbojās nekļūdīgi.

Viesi pirmajā ceturtdaļā biežāk izspēlēja bumbu metienam no ērtas pozīcijas un uzbruka ar augstāku precizitāti, kas palīdzēja "Ņižņij Novgorod" līdz pārtraukumam iekrāt sešu punktu pārsvaru (27:21). Aktīvāka aizsardzība "VEF Rīgai" ļāva piebremzēt pretiniekus, un četrarpus minūtes pirms puslaika beigām Kristaps Janičenoks ar trīspunktu metienu panāca izlīdzinājumu (32:32). Pēc Kena Brauna soda metieniem mājinieki jau bija vadībā (40:39), bet pirmā puslaika noslēgumā abu komandu izredzes bija vienādas - 46:46.

Ar Peresa nodrošinātu 5:0 atrāvienu sāktajā trešajā ceturtdaļā "VEF Rīgai" izdevās arī veiksmīgs turpinājums, bieži tiekot līdz brīvam metienam no groza apakšas, un nepilnu minūti pirms pēdējā pārtraukuma rezultāta starpība pieauga jau līdz 13 punktiem (73:60). Ar vairākiem trāpītiem trīspunktu metieniem viesi noturējās spēlē un pāris sekundes pirms beigu svilpes varēja izraut uzvaru, taču Jelovacs netrāpīja trīspunktu metienu, bet atlēkušo bumbu savāca Bērziņš, kurš vēl pēdējos divus punktus spēlē guva no soda metienu līnijas.

Līdz regulārās sezonas beigām "VEF Rīgai" atlikušas vēl piecas spēles. Latvijas kluba rēķinā ir septiņas uzvaras 19 spēlēs.

VTB līgas sastāvs kopš iepriekšējās sezonas nav mainījies - startē 13 komandas, kas izspēlēs divu apļu turnīru, lai noteiktu astoņus izslēgšanas turnīra dalībniekus. Līgā spēlē deviņi Krievijas klubi, kā arī pa vienam Baltkrievijas, Igaunijas, Kazahstānas un Latvijas pārstāvim. Iepriekšējā sezonā "VEF Rīga" ieņēma 7.vietu regulārajā čempionātā, bet izslēgšanas turnīrā pirmajā kārtā zaudēja Sanktpēterburgas "Zenit".