«VEF Rīga» ar sakāvi Ungārijā gandrīz šķiras no izredzēm Eiropas kausa izcīņā

Neveiksmīgu spēli Eiropas kausa izcīņā trešdien aizvadīja "VEF Rīgas" basketbolisti, kas viesos Debrecenā ļoti svarīgā spēlē ar 84:96 pārliecinoši zaudēja Ungārijas klubam Solnokas "Olaj" un izredzes uz iekļūšanu nākamajā grupas kārtā Latvijas vicečempioniem kļuva gauži teorētiskas, liecina rīkotāju informācija.

Jānis Timma "VEF Rīgai" izcēlās ar 22 punktiem, astoņām izcīnītām atlēkušajām bumbām un četrām rezultatīvām piespēlēm, bet Džeralds Robinsons bija gandrīz tikpat rezultatīvs ar 22 punktiem, piecām piespēlēm un piecām savāktām bumbām pie groziem. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Peters Lorants.

Viesi ļāva "Olaj" basketbolistiem realizēt 14 trīspunktu metienus, turklāt aizsardzība tikai retumis darbojās efektīvi. Pirmajā puslaikā laukuma saimnieki guva vairāk nekā 50 punktu (51:39).

"VEF Rīgai" spēles sākums izvērtās gandrīz tradicionāli neveiksmīgs, nonākot iedzinējos ar 1:9. Pakāpeniski izdevās deficītu sadeldēt līdz diviem punktiem (16:18), taču otrajā ceturtdaļā laukuma saimniekiem izdevās 13:2 atrāviens, kas ar "VEF Rīgas" pieticīgas aizsardzības palīdzību viņu pārsvaru pieaudzēja līdz 15 punktiem (44:29). Turklāt otrā puslaika pirmajās trijās minūtēs "Olaj" pietuvojās jau vadībai ar 20 punktiem (60:41). Būtiski samazināt rezultāta starpību līdz pēdējam pārtraukumam Latvijas vicečempioni nespēja, un cīņas raksturs nemainījās arī ceturtajā ceturksnī.

Ar septiņās spēlēs iekrātu vienu uzvaru "VEF Rīga" arvien ir pēdējā vietā sešu komandu grupā. Tieši pret "Olaj" vefieši mājās guva turnīrā līdz šim vienīgo uzvaru (71:61). Lai saglabātu izredzes uz tikšanu nākamajā kārtā, "VEF Rīgai" praktiski jāuzvar visās trijās atlikušajās spēlēs un jācer uz konkurentu cīņu labvēlīgu iznākumu.

Eiropas kausa izcīņā 36 klubi ir sadalīti sešās grupās pa sešām komandām, kas līdz 17. decembrim divās reģionālās konferencēs izspēlē regulāro sezonu. Katras grupas četras labākās komandas iekļūs otrajā grupu kārtā, kur nonāks arī astoņi klubi, kas netiks Eirolīgas 16 spēcīgāko vienību vidū. Otrajā grupu kārtā tādējādi spēlēs 32 klubi, kas būs sadalīti astoņās grupās pa četrām komandām. Astotdaļfinālā tiks katras grupas divas labākās vienības.