«VEF Rīga» ar minimālu deficītu zaudē Volgogradā

"VEF Rīga" sestdien viesos Krievijā pēdējās sekundēs izdarīja maksimāli iespējamo, taču tas neglāba no zaudējuma 84:85 pret Volgogradas "Krasnij Oktjabrj" VTB vienotās basketbola līgas spēlē, liecina organizatoru informācija. Latvijas čempioni sev sarežģīja situāciju cīņā par vietu izslēgšanas turnīrā, taču pār tuvākajiem konkurentiem "Krasnij Oktjabrj" saglabāja pārsvaru savstarpējo spēļu summā.

Entiveins Robinsons "VEF Rīgai" guva 21 punktu, savukārt Rihards Kuksiks izcēlās ar 18 punktiem, no kuriem 15 punktus iekrāja pirmajā puslaikā. Uzvarētājiem 23 punktus nodrošināja Vons Veifers.

Pēc neizšķirti 21:21 noslēgtās pirmās ceturtdaļas "VEF Rīga" pasīvi darbojās aizsardzībā, kas laukuma saimniekiem atstāja brīvākas rokas, un pusotru minūti pirms puslaika beigām Volgogradas klubs ātrā spēlē sasniedza 10 punktu pārsvaru (46:36). Aktīvi aizvadītās ceturtdaļas beigas "VEF Rīgai" ļāva pietuvoties līdz sešiem punktiem (42:48).

Vairākkārt līdz divu punktu deficītam Latvijas komanda pietuvojās otrā puslaika sākumā, bet trešās ceturtdaļas vidū Dī Brauns ar trīspunktu metienu jau izvirzīja "VEF Rīgu" vadībā (54:53). Veiksmīgāk turpināja laukuma saimnieki, kas pēdējās ceturtdaļas sākumā atguva 10 punktu vadību (74:64). Tās gan vēl nebija "VEF Rīgas" cerību beigas, jo trīsarpus minūtes pirms spēles beigām Volgogradas komandas pārsvars saruka līdz minimumam (76:77). Pēdējās minūtēs Latvijas čempioniem pietrūka saskaņotības, un pēdējās sekundēs ar Kristapa Janičenoka soda metienu un Kuksika trāpītu trīspunktnieku panāktais viena punkta iztrūkums vairs neko neizšķīra, jo spēles laiks bija beidzies.

Rihards Kuksiks atzina, ka bijis daudz kļūdu. Vēl palikušas divas spēles, kurās jāmēģina pēc iespējas apgrūtināt pretinieka spēle.

Gatis Jahovičs zaudējumu atzina par sāpīgu, nav izdevies paturēt pretinieku ātros uzbrukumus.

B grupas turnīra tabulā  "Krasnij Oktjabrj" ar sešām uzvarām 15 spēlēs pakāpās uz 6. vietu un tika priekšā "VEF Rīgai", kam ir tikpat daudz uzvaru, taču aizvadīta viena spēle vairāk. Regulārās sezonas noslēgumā grupas sešas komandas tiks izslēgšanas turnīrā.