Rīt Rīgā sāksies Latvijas – Igaunijas basketbola līgas finālturnīrs

Latvijas futbola Virslīga. RFS 1:2 "Valmiera FC"

Latvijas – Igaunijas basketbola līgas Final 4. Pusfināls. "VEF Riga" - BK "Ogre"

«VEF Rīga» ar graujošu uzvaru sasniedz Latvijas-Igaunijas basketbola līgas finālu. Galvenie notikumi

"VEF Rīga" sestdien "Arēnā Rīga" ar 116:55 pārliecinoši pārspēja BK "Ogre" basketbolistus Latvijas-Igaunijas līgas pusfinālā un nodrošināja dalību titula mačā. BK "Ogre" tikai pirmajās minūtēs spēja turēt līdzi Latvijas čempioniem, kas visus uzdevumus praktiski atrisināja jau pirmajā puslaikā.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Džalens Reilijs, Ronalds Karijs pievienoja 20 punktus, savukārt Aleksandrs Madsens nodrošināja 18 punktus. BK "Ogre" ar deviņu punktu guvumu izcēlās Jānis Antrops.

Finālā "VEF Rīga" svētdien tiksies ar Igaunijas klubu "Viimsi" un "Pärnu Sadam" spēles uzvarētājiem.

Abām komandām pirmajā ceturtdaļā labāki panākumi bija pretinieku uzbrukumu bremzēšanā, un zemas metienu precizitātes dēļ rezultāts necik ātri nepieauga. "VEF Rīgai" labāk sekmējās trīspunktu metienos, kas palīdzēja pieaudzēt pārsvaru līdz 26:6. Trīs trāpīti trīspunktnieki pirmajā ceturtdaļā "VEF Rīgai" bija Kristera Zorika rēķinā.

Intervija ar Artūru Bērziņu

BK "Ogre" treneris Artūrs Bērziņš pēc spēles pirmā ceturkšņa intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komandai neizdevās parādīt savu basketbolu. Viņš uzsvēra, ka jāturpina cīnīties, lai izmainītu cīņas gaitu.

Tomēr arī pēc pārtraukuma BK "Ogre" netika pie metieniem no labām pozīcijām un rezultāta starpība turpināja pieaugt, trijās minūtēs sasniedzot jau 27 punktus (38:11). Otrās ceturtdaļas vidū "VEF Rīga" iekrāja 30 punktu pārsvaru (46:16) un brīvākā basketbolā puslaika izskaņā favorīti bija drošā vadībā ar +29 (57:28).

Intervija ar Kristeru Zoriku

Zoriks puslaika pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā atgādināja, ka komandām jāspēlē vēl 20 minūtes, tādēļ vispārinošiem secinājumiem vēl ir pāragri. "VEF Rīga" sāka spēli ar pārliecību par sevi, neļaujot pretiniekiem gūt vieglus punktus, bet jārēķinās, ka pēc pārtraukuma pretinieki būs agresīvāki, piebilda puslaikā 11 punktus guvušais Zoriks.

Intervija ar Kristapu Dārgo

Savukārt BK "Ogre" līderis Kristaps Dārgais atzina, ka pretinieku sniegums puslaikā bija krietni labāks gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Pēc pārtraukuma izredzes pavērst spēli labvēlīgā virzienā ogrēniešiem nav lielas, bet jāturpina cīnīties, uzsvēra Dārgais.

Saruna ar Nikolaju Mazuru un Ainaru Bagatski

Tartu augstskolas komandas treneris Nikolajs Mazurs pēc pirmā puslaika sarunā Latvijas Televīzijā sacīja, ka BK "Ogre" uzbrukums ir samocīts un pasīvs. Viņaprāt, pēc pārtraukuma "Ogrei" jāspēlē ātrāk, lai vairotu iespējas "VEF Rīgai" krāt piezīmju nastu. Savukārt Ukrainas izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis sacīja, ka "Ogrei" jācenšas ar dažādiem līdzekļiem saasināt spēles gaitu, jo ierastā ritējumā izpaudīsies "VEF Rīga" dominance.

Tomēr pēc garā pārtraukuma vēl jo vairāk izpaudās "VEF Rīga" pārsvars, sasniedzot jau graujošus 59 punktus (88:29), un abām komandām cīņas iznākums bija nepārprotami skaidrs.

Intervija ar Jevgēņiju Kosuškinu

"VEF Rīga" treneris Jevgēņijs Kosuškins pirms pēdējās ceturtdaļas uzteica savu komandu par pieturēšanos pie plāna. Viņš atgādināja, ka jāturpina spēlēt līdz galam un nevajag atslābināties, lai arī tempu varētu samazināt.

Intervija ar Renāru Magoni

BK "Ogre" basketbolists Renārs Magone pēc mača intervijā Latvijas Televīzijā sacīja, ka ir grūti ko teikt pēc tik neveiksmīgas spēles, kur neizdevās ne spēle aizsardzībā, ne uzbrukums.

Intervija ar Arti Ati

Turpretim "VEF Rīga" basketbolists Artis Ate uzsvēra, ka viņa pārstāvētā komanda gan labi sagatavojās pusfinālam, gan noskaņojās cīņai. Līdz finālam svētdien gan būs jāaizmirst pārliecinošā uzvara, lai neieslīgtu pašapmierinātībā, sacīja Ate.

Saruna ar Ainaru Bagatski pirms spēles

Bagatskis pirms spēles sarunā Latvijas Televīzijā atzina, ka abas komandas ir ļoti atšķirīgas. "VEF Rīgai" komandas līderis ir Aleksandrs Madsens, un būs svarīgi, kā "Ogre" nospēlēs pret viņu, savukārt BK "Ogre" 80% uzbrukumu veido caur Kristapu Dārgo vai Rihardu Zēbergu, un būs arī nozīmīgi, kā sevi uzbrukumā apliecinās Rinalds Sirsniņš, paskaidroja Bagatskis.

Saruna ar Ainaru Bagatski pēc spēles beigām

Savukārt pēc mača Bagatskis teica, ka BK "Ogre" spēlētājiem jāaizmirst neveiksme pusfinālā, lai nākamajā dienā godam cīnītos par 3.vietu.

Cīņā par vietu finālā uzvarētāju nosaka pēc vienas spēles rezultāta. Otrs finālists Igaunijas klubu "Viimsi" un "Pärnu Sadam" spēlē kļūs zināms vēlāk sestdien.

Fināls un spēle par 3.vietu "Arēnā Rīga" notiks svētdien.

Regulārajā sezonā "VEF Rīga" turnīra tabulā pakāpās visaugstāk, savukārt BK "Ogre" sasniedza 5.vietu. Izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā "VEF Rīga" pārspēja Tallinas "TalTech" basketbolistus, turpretim ogrēnieši pieveica Tartu universitātes komandu.