Vecvagars: Pret Turciju visiem par 110 procentiem jānospēlē komandas interesēs

Latvijas U-20 izlases basketbolistiem Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā pret Turciju būs nepieciešama maksimāla pašatdeve un komandas interesēs katram jānospēlē par 110 procentiem, lsm.lv pastāstīja komandas galvenais treneris Arnis Vecvagars. Spēle Itālijas pilsētā Linjano piektdien sāksies plkst. 19.45 pēc Latvijas laika un cīņu tiešraidē varēs redzēt LTV7, lsm.lv un ltv.lv.

Turcijas U-20 izlasi Vecvagars raksturoja kā garu un atlētisku basketbolistu komandu, kas ir ar pēdējos gados nemainīgu spēles rokrakstu. Lielus pārsteigumus no turkiem treneris negaida, taču atzina, ka pretinieku arsenālā ir taktikas varianti, uz ko, neuzmanīgi spēlējot, var iekrist. Turcijas basketbolisti spēlē gudru un apdomīgu basketbolu, turklāt viņiem nav viena izteikta līdera, kam tiktu pakārtota visa komandas darbība, paskaidroja Vecvagars.

Par ļoti svarīgu spēles aspektu Vecvagars uzskata veiksmīgu darbību pie sava groza cīņā par atlēkušajām bumbām, jo bez laba snieguma šajā spēles elementā būs jārēķinās ar būtiskām problēmām. Tikai spēles dienā būs zināms, vai laukumā varēs doties Kristaps Pļavnieks, kurš pēc savainojuma izlaida iepriekšējās divas cīņas. Komandā ir arī mikrotraumas, taču tās neietekmē Latvijas izlasē valdošo kaujiniecisko noskaņojumu.

Iepriekšējā spēlē pret Beļģiju Vecvagaram puslaika pārtraukumā ar basketbolistiem bija asāka saruna, taču treneris uzsvēra, ka iemesls nepietiekamajai agresivitātei bija konkrētajā spēlē, nevis trūkumi komandas motivācijā. Zaudētajā pirmajā puslaikā pret Beļģiju basketbolisti vēl nebija pamodušies un īsti noskaņojušies, taču tā mēdzot notikt, ja iepriekš turnīra spēlēs ir atstāts daudz emociju.

Maksimāla agresivitāte un spēlētāju pašaizliedzība komandas interesēs nosaka Latvijas izlases spēku, atgādināja Vecvagars. Ja kāds spēlētājs ļausies paslinkot ar cerību, ka gan jau viņa vietā nospēlēs cits, tas būs drošs ceļš uz problēmām, rēķinās treneris. Viņš atzina, ka pretinieks nekavēsies izmantot iespējas, ko pavērtu Latvijas basketbolistu pasīvāka darbība laukumā.

Jau vēstīts, ka Latvijas U-20 izlase dalību ceturtdaļfinālā garantēja trešdien ar uzvaru otrās grupu kārtas pēdējā spēlē pret Beļģiju (75:66). Latvijas izlase spēles lielāko daļu bija iedzinējos un pirmā puslaika izskaņā zaudēja sāncenšiem 15 punktus, taču spēja pavērst spēles ritējumu sev par labu. Iepriekš otrajā grupu kārtā Latvija zaudēja Francijai (50:57), bet uzvarēja Itāliju (82:51). Pirmajā grupu kārtā Latvijas basketbolisti uzvarēja Grieķiju (61:50) un Bulgāriju (84:64), taču uz nākamo kārtu līdzi ņēma tikai zaudējumus Serbijai (56:69) un Izraēlai (67:70).

Savukārt Turcijas basketbolisti septiņās līdzšinējās spēlēs cieta tikai divus zaudējumus pret Slovēniju (61:67) un Spāniju (48:57), bet guva uzvaras pār Lielbritāniju, Lietuvu, Vāciju, Ukrainu un Čehiju.

Čempionāta otrajā grupu kārtā iekļuvušās 12 komandas tika sadalītas divās grupās, no kurām pa četrām labākajām vienībām saglabāja cerības uz medaļām un turpinās cīņu ceturtdaļfinālos. Čempionātā startēja 20 komandas, no kurām septiņas turnīra noslēgumā zaudēs vietu spēcīgāko basketbola valstu sabiedrībā.

U-20 Eiropas čempioni kļūs zināmi finālā svētdien. Pērn Eiropas U-20 čempionātā Latvijas basketbolisti ierindojās 16.vietā.