Vecvagara pārstāvētais «Žalgiris» zaudē izredzes basketbola Eirolīgā

Latviešu saspēles vadītāja Kaspara Vecvagara pārstāvētā Lietuvas čempione Kauņas "Žalgiris" piektdien ULEB Eirolīgas basketbolā otrā posma 11.kārtas mačā ar 59:74  viesos piekāpās turnīra vicečempionei Pireju "Olympiacos" no Grieķijas, zaudējot cerības sasniegt ceturtdaļfinālu.

Trīs kārtas pirms otrā posma beigām F apakšgrupas ceturtās vietas turētājai ir sešas uzvaras, kamēr "Žalgirim" tikai divi panākumi, tādējādi Kauņas basketbolistiem vairs nav pat teorētiskas cerības ielauzties labāko četriniekā.

Piektdien Vecvagars laukumā bija deviņas minūtes un 30 sekundes, kuru laikā iemeta trīs punktus. Latvietis realizēja vienu no diviem tālmetieniem, bet aizmeta garām vienīgo divpunktu metienu. Tāpat Vecvagaram viena atlēkusī bumba, trīs piespēles, divas piezīmes, viens izprovocēts pārkāpums un četri efektivitātes punkti.

Rezultatīvākais Lietuvas kluba rindās bija Jans Vugjouks, kurš guva 14 punktus. Tikmēr pretinieku komandā ar 17 punktiem atzīmējās Georgs Printezis.

Mača pirmajā ceturksnī Lietuvas čempioni spēja izrādīt cienīgu pretestību "Olympiacos" basketbolistiem, tomēr otrās ceturtdaļas sākumā mājinieki sāka pamazām atrauties. Lai gan spēles ceturtajā nogrieznī cīņa izvērtās līdzvērtīga, tomēr latvieša pārstāvētā komanda piedzīvoja zaudējumu.

F apakšgrupas kopvērtējumā ar astoņām uzvarām 11 spēlēs vadībā ir Krievijas komanda Maskavas CSKA, bet otrā ar septiņām uzvarām ir latvieša Dāvja Bertāna pārstāvētā Spānijas komanda Vitorijas "Laboral Kutxa". Sešas uzvaras ir Spānijas komandām turnīra čempionei Madrides "Real" un Barselonas "Lassa". Tām ar piecām uzvarām seko Krievijas klubs Maskavas apgabala "Himki", Latvijas valstsvienības saspēles vadītāja Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Vācijas čempione Bambergas "Brose Baskets" un "Olympiacos", kamēr "Žalgiris" izcīnījusi divas uzvaras.

Tikmēr E apakšgrupas duelī piektdien Turcijas komanda Stambulas "Anadolu Efes" ar 80:76 savā laukumā pārspēja Zagrebas "Cedevita" no Horvātijas, kas zaudējusi cerības sasniegt ceturtdaļfinālu.

Uzvarētājiem ar 19 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām atzīmējās franču saspēles vadītājs Tomā Ertels. Tikmēr "Cedevita" komandā pa 16 punktiem iemeta bosnieši saspēles vadītājs Nemanja Gordicš un horvātu centra spēlētājs Marko Arapovičs.

Vēl vienā E apakšgrupas spēlē Serbijas komanda Belgradas "Crvena Zvezda Telekom" viesos atspēlēja 19 punktu deficītu un ar 78:72 uzveica Spānijas klubu Malagas "Unicaja", kas arī vairs nevar cerēt uz spēlēšanu ceturtdaļfinālā.

Uzvarētājiem 16 punktus iemeta serbu saspēles vadītājs Stefans Jovičs, kuram arī septiņas atlēkušās bumbas. Tikmēr pretiniekiem rezultatīvākais bija viņa tautietis Nemanja Nedovičs, kurš guva 22 punktus un izprovocēja septiņus pārkāpumus.

Šajā grupā līderpozīcijā ar desmit uzvarām 11 cīņās atrodas Stambulas "Fenerbahce" basketbolisti, bet septiņas uzvaras ir Krievijas komandas Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ", Grieķijas vienības Atēnu "Panathinaikos" un "Crvena Zvezda Telekom" rēķinā. Piektā ar piecām uzvarām ir "Anadolu Edes", ar trim panākumiem seko vēl viena Stambulas vienība "Darussafaka Dogus" un "Unicaja", bet divas uzvaras izcīnījusi Zagrebas "Cedevita".

Otrajā posmā 16 komandas sadalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam kvalificēsies četras labākās vienības. Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam nākamā gada maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.