Valstsvienības basketbolisti pārliecinoši uzvar Igauniju pirmajā pārbaudes spēlē

Gatavojoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība pirmdien Pērnavā ar 70:45 uzvarēja mājiniekus igauņus pirmajā pārbaudes spēlē, informēja organizatori. Abas komandas otrdien Valgā tiksies atkārtoti.

Uzvarētājiem pārbaudes spēļu cikla sākumā Mārtiņš Meiers bija rezultatīvākais ar 13 punktiem un izcīnītām deviņām atlēkušajām bumbām, savukārt Ronalds Zaķis nodrošināja 10 punktu. Valstsvienībā rezultatīvi debitēja Haralds Kārlis, kurš guva astoņus punktus. Ar jaunu sastāvu spēlējušajai Igaunijas izlasei Tanels Kurbass un Janari Joesārs iekrāja pa 10 punktiem.

Ar centību un enerģisku spēli aizsardzībā Latvijas basketbolisti piecarpus minūtēs ieguva 13:0 pārsvaru. Lai gan igauņi spēja rezultāta starpību sadeldēt, puslaika noslēgumā Latvijas izlase bija priekšā ar 12 punktiem (41:29). Brīvāks spēles turpinājums, abu komandu spēlētājiem mazāk cenšoties ievērot stingru disciplīnu, parocīgāks bija Latvijai, kas palielināja pārsvaru un pēdējo ceturtdaļu sāka jau ar drošu 19 punktu pārsvaru (55:36).

Pēc izlases atgriešanās no Igaunijas komandas darbā plāno iekļauties ASV pabijušie Dairis Bertāns un Jānis Timma. Valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis rēķinās arī ar Kasparu Bērziņu, kurš aiz okeāna izmēģina laimi cīņā par iekļūšanu Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA). Uz Igauniju sastieptas potītes dēļ neaizbrauca Mareka Mejeris, taču izlasē gaida viņa drīzu atgriešanos ierindā.

Pārbaudes spēles Latvijas valstsvienības kandidātiem vēl paredzētas sestdien un svētdien Birmingemā pret Lielbritāniju, kā arī 26. jūlijā Šauļos pret Lietuvu. No 1. līdz 3. augustam Latvijas izlase piedalīsies pārbaudes turnīrā Vācijā, kur līdzās mājiniekiem spēlēs Krievija un Izraēla. Visas pārbaudes spēles pirms starta Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvijas izlase aizvadīs izbraukumā, ar ko Bagatskis vēlas mazināt spēlētājiem komforta sajūtu un stiprināt komandas saliedēšanos.

Savainojumu dēļ izlasē nebūs Riharda Kuksika, Jāņa Bērziņa un Kaspara Vecvagara, bet Kristaps Porziņģis un Ojārs Siliņš pēc klubu sezonas darbojas pēc individuāla rehabilitācijas plāna. Savukārt Dāvim Bertānam Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Sanantonio "Spurs" interesēs paredzēti individuāli treniņi ASV.

Pirmā spēle Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā izlasei būs 10. augustā izbraukumā pret Zviedriju, savukārt pēdējā cīņa četru komandu grupā paredzēta 27. augustā viesos Rumānijā. Divu apļu turnīrā Latvijas basketbolistu pretinieki būs arī slovāki. Finālturnīrā iekļūs septiņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji, kā arī seši no septiņiem otro vietu īpašniekiem.