Valmierieši uzvar «VEF Rīga» un finālsērijā izvirzās vadībā ar 2-1

“Valmiera”/ORDO komanda “Aldaris” Latvijas basketbola līgas (LBL) finālsērijas trešajā spēlē izcīnīja uzvaru pār čempionvienību “VEF Rīga” ar 79:70 (20:9, 18:24, 20:19, 21:19), līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 2-1, liecina organizatoru informācija.

Valmieriešu rindās rezultatīvākais bija Artūrs Bērziņš, kurš guva 17 punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas. Vēl uzvarētāju rindās izcēlās Kvameins Mičels ar 15 punktiem un Jānis Kaufmanis ar 14 punktiem.

Savukārt “VEF Rīga” sastāvā ar 20 punktiem izcēlās Džošua Bostiks, savukārt Mareks Mejeris guva 14 punktus.

Sākumā “Valmiera”/ ORDO uzbrucējs Artūrs Bērziņš sarunā ar LTV7 atklāja, ka komandā emociju esot pārpārēm – par to trūkumu nevarot sūdzēties. Savukārt “VEF Rīga” aizsargs Jānis Bērziņš pauda uzskatu, ka komandā visiem vajadzētu labāk spēlēt, bet tik un tā viņš prognozēja interesantu spēli.

Pēc pirmā puslaika vadībā bija valmierieši. Komandas spēlētājs Aigars Šķēle atzina, ka valmierieši labi nospēlējuši aizsardzība, tādēļ izvirzījās vadībā pirmajā ceturtdaļā. Savukārt otrajā ceturtdaļā rezultatīvāki bija vefieši.  “Otrajā puslaikā galvenais savākt bumbas un neļaut skriet ātrajā uzbrukumā, un neļaut mest trīnīšus,” tā LTV7 atzina Šķēle.

Jau pēc uzvaras “Valmiera”/ ORDO spēlētājs Artūrs Bērziņš teica: “Mēs cīnījāmies visiem spēkiem, kā saka, grauzām parketu. Šodien tas izdevās”. Viņš arī norādīja, ka pirmajā spēlē valmierieši zaudējuši tikai tādēļ, ka nav pietiekoši kontrolējuši savu groza aizsardzību.

Par to, ka šī sezona ir ļoti interesanta, LTV7 izteicās arī basketbola leģenda Armands Krauliņš, piebilstot, ka šī sezona arī ir viena no neprognozējamākām. Viņš izteica cerību, ka valmieriešiem pietiks spēka izturēt, taču nenoliedza, ka “VEF” spēlētāju galvenais trumpis ir pieredze.

Krauliņš neslēpa savas simpātijas pret Valmieras komandu, īpaši uzsverot, ka tur spēlē tikai viens ārzemnieks, un tas pierāda, ka latvieši māk spēlēt basketbolu. “Valmiera izskatās svaigāka un gribošāka,” atzina Krauliņš.