Valmieras basketbola klubs pirmoreiz sasniedz LBL finālu

"Valmiera/ORDO" sestdien mājās ar 97:73 izcīnīja trešo uzvaru pār "Liepāja/Triobet" un pirmo reizi pilsētas vēsturē nodrošināja dalību Latvijas basketbola līgas (LBL) finālā, liecina rīkotāju informācija. Sērijā līdz trim uzvarām valmierieši bija pārāki ar 3:0.

Uzvarētājiem Aigars Šķēle guva 20 punktu un veica 10 rezultatīvas piespēles, 19 punktus nodrošināja Kvameins Mičels, bet 18 punkti bija Artūra Bērziņa rēķinā. Savukārt Liepājas komandā ar 15 punktiem rezultatīvākais bija Kristofers Ričardss.

Laukuma saimnieki pirmo puslaiku noslēdza ar stabilu 19 punktu pārsvaru (54:35), bet liepājnieki trešajā ceturtdaļā uz brīdi spēja atjaunot intrigu, sadeldējot deficītu līdz septiņiem punktiem (61:54). Tomēr pēdējā pārtraukumā Valmieras komandas pārsvars atkal sasniedza 14 punktus (70:56), un pēdējā ceturtdaļā mājinieki bija situācijas noteicēji.

Līdz 2015./2016.gada sezonai Valmieras komanda LBL pusfinālā bija spēlējusi piecas reizes, taču ne reizi finālā netika. Līdz šim lielākais Valmieras kluba panākums bija trīsreiz izcīnītas bronzas godalgas.

Otrā pusfinālā pašreizējie čempioni "VEF Rīga" ar 2:0 ir vadībā pret BK "Ventspils" un sērijā trešajā spēlē svētdien izbraukumā uzvaras gadījumā nodrošinās vietu finālā. Pusfinālu zaudētāji noteiks bronzas godalgu ieguvējus.