«Valmiera/ORDO» uzvar līderu cīņā Ventspilī un nostiprinās LBL līderpozīcijas

"Valmiera/ORDO" sestdien viesos ar 80:76 uzvarēja BK "Ventspils" vienību Latvijas basketbola līgas (LBL) līderkomandu spēlē un nostiprinājās pirmajā vietā turnīra tabulā, liecina organizatoru informācija. Spēles lielākajā daļā situācijas noteicēji bija ventspilnieki, taču pēdējā ceturtdaļā Valmieras komanda pārņēma vadību un īpaši uzvarētājiem izcēlās brāļi Armands un Aigars Šķēles.

Uzvarētājiem Aigars Šķēle guva 15 punktus, 12 punktus nodrošināja Armands Šķēle, bet 11 punkti bija vēl pagājušajā mēnesī BK "Ventspils" rīcībā bijušā Kvameina Mičela rēķinā. Ventspils komandā ar 20 punktiem izcēlās Kristaps Janičenoks, turpretim Villijs Dīns mājiniekiem guva 13 punktus.

Valmierieši atklāja rezultātu spēlē, bet nākamo reizi vadībā izvirzījās nepilnas četras minūtes pirms spēles beigām. Izšķirošu ieguldījumu komandas uzvarā pēdējās minūtēs deva brāļi Šķēles, turklāt Armands trāpīja gan svarīgu trīspunktu metienu, gan pēc netrāpītiem diviem soda metieniem pats pie groza pielaboja atlēkušo bumbu.

Pirmajā puslaikā pārliecinoši nospēlēja ventspilnieki, ar ciešu aizsardzību apturot pretinieku uzbrukumus, bet metienos no distances "Valmiera/ORDO" bieži kļūdījās. Mājiniekiem efektīvi līdera lomā darbojās Janičenoks, un garajā pārtraukumā laukuma saimnieki devās ar 12 punktu pārsvaru (43:31).

Toties otrajā puslaikā "Valmiera/ORDO" darbojās organizētāk un rezultāta starpība pamazām saruka. Nepilnas četras minūtes pirms spēles beigām pēc Aigara Šķēles soda metieniem viesi izvirzījās minimālā vadībā (56:55). Pie dažu punktu pārsvara pēdējās minūtēs spēja tikt abas komandas, līdz valmierieši bija pārāki mača galotnē.

Vēl vienā sestdien aizvadītajā spēlē "Liepāja/Triobet" viesos ar 94:77 uzveica BK "Jēkabpils" basketbolistus, kuri šonedēļ no līderu troņa gāza "VEF Rīgu".

LBL regulārajā sezonā startē 11 klubi, no kuriem seši labākie iekļūs izslēgšanas turnīrā. Līderpozīcijas "Valmiera/ORDO" ieņem ar 30 spēlēs gūtām 24 uzvarām, savukārt otro pozīciju saglabāja BK "Ventspils" ar 22 uzvarām 29 spēlēs. "VEF Rīgai" ir 12 uzvaras 16 spēlēs un 3.vieta.