«Valmiera Glass/ViA» basketbolisti atspēlē 21 punkta deficītu pret «Ventspili», uzvar favorītus

"Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" komanda sestdien "Pafbet" Latvijas - Igaunijas Basketbola līgā (LIBL) savā laukumā atspēlēja 21 punkta deficītu pret "Ventspili", svinot negaidītu uzvaru. "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" komanda apspēlēja "Ventspili" ar 87:81.

Mājiniekiem 20 punktus guva Kārlis Apsītis, pa 15 punktiem - Edmunds Elksnis, kuram arī sešas rezultatīvas piespēles, Klāvs Dubults un Valters Jānis Liepiņš.

Viesiem ar "double-double" izcēlās Kristofers Kofijs, kuram 25 punkti un 11 atlēkušās bumbas, bet 15 punkti un sešas kļūdas Mārim Gulbim.

Otrās ceturtdaļas vidū un beigās ventspilnieki divreiz sasniedza 21 punkta pārsvaru (44:23 un 49:28).

Tomēr trešās ceturtdaļas vidū viesi tika noķerti, bet pēdējās ceturtdaļas pirmajā pusē vairākkārt mājinieki panāca 13 punktu pārsvaru, pēdējoreiz - 79:66 pēc Apsīša trīspunktu metiena.

Viesi metās ķert valmieriešus, taču nepanāca. Pēc viena no diviem iemestiem soda metieniem Kofija izpildījumā 12 sekundes pirms spēles beigām divus soda metienus iemeta Elksnis. "Ventspils" paspēja izmest divus nesekmīgus trīspunktniekus Kristapa Medisa un Kristapa Ķilpa personās.

Trešdien abas komandas mēros spēkus Ventspilī.

Starp Latvijas komandām līdere ar 15 uzvarām 17 mačos ir "VEF Rīga", "Ventspils" tāpat kā "Ogre" 16 mačos iekrājusi 11 panākumus. "Liepāja" seko ar astoņām uzvarām 15 spēlēs, Valmieras komandai ir trīs panākumi 16 mačos, kamēr LU 18 spēlēs izcīnījusi vienu uzvaru.

Šosezon pirmajās spēlēs bija uzvarējuši ventspilnieki - 113:90 un 70:65.

Valmierieši pēdējo no savām divām uzvarām izcīnījuši pirms trīsarpus mēnešiem - 31.oktobrī. Starp pēdējām neveiksmēm īpaši tuvu uzvarai Valmieras komanda bija pirms divām nedēļām mačā ar "Latvijas Universitāti" (62:65).

Statistikā līderu kvartets ir stabils kopš sezonas sākuma - Edmunds Elksnis (16,6 punkti un 6,5 piespēles), Ervīns Jomāts (12,1 punkts un 6,1 atlēkusī bumba), Valters Vēveris (11 punkti) un Klāvs Dubults (10,5 punkti un 5,9 atlēkušās bumbas).

Ventspilnieki pēc diviem zaudējumiem mačos ar līderu trijnieka komandām pirms nedēļas izglābās spēlē ar "Latvijas Universitāti" - 69:65, pirmo reizi vadībā izvirzoties tikai pēdējā minūtē.

Sastāvu tikko papildinājis amerikāņu uzbrucējs Viljams Raimens, kurš debijā sestdien guva 11 punktus un sakrāja piecas atlēkušās bumbas. Statistikas līderis Māris Gulbis (21,3 punkti un 5,8atlēkušās bumbas) pēdējā laikā nav spēlējis, sakārtojot veselību. Ar studentiem nespēlēja arī Kamerons Randls (17 punkti). Priekšplānā izvirzījušies Artūrs Ausējs (15 punkti ) un Kristaps Mediss (12,7 punkti ), stabila vērtība ir Kriss Kofijs (11 punkti un 7,9 atlēkušās bumbas).

Latvijas grupā sešas spēles pārceltas: BK "Liepāja" - "Valmiera Glass VIA" (bija paredzēta 5.februārī), "VEF Rīga" - BK "Ogre" (6.februārī), BK "Ventspils" - BK "Liepāja" un "Valmiera Glass VIA" - BK "Ogre" (abas 10.februārī), kā arī BK "Liepāja" - "VEF Rīga" un "Latvijas Universitāte" - BK "Ogre" (abas 13.februārī).

Pirms sezonas apstiprinātais kalendārs paredzēja, ka līdz 6.decembrim katras valsts komandas spēlēs tikai savā starpā, bet sezonas turpinājumā notiks starpvalstu spēles. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju reģionā, līgas valde nolēma pamatturnīru izspēlēt abās valstīs atsevišķi.

Patlaban apstiprināts Latvijas komandu spēļu kalendārs vēl diviem apļiem, kas provizoriski tiks izspēlēti līdz februāra vidum. Par sezonas turpinājumu tiks lemts vēlāk.

Provizoriskā čempionāta izspēles sistēma paredz iespēju pavasarī organizēt kopīgu izslēgšanas turnīru, savā starpā spēlējot dažādu valstu komandām.

LIBL trešās sezonas pamatturnīrā 13 komandām bija plānots aizvadīt divu apļu turnīru, pēc kura notiktu izslēgšanas spēles - ceturtdaļfināla sērijas un "Final Four" turnīrs.

LIBL čempionātā 2020./21.gada sezonā piedalās 13 komandas - sešas Latvijas vienības - "VEF Rīga", "Ogre", "Ventspils", "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola", "Latvijas Universitāte" un "Liepāja", kā arī septiņas Igaunijas komandas - Tallinas "Kalev"/"Cramo", Raplas "Avis Utilitas", "Parnu Sadam", "Tartu Universitāte", Rakveres "Tarvas", Tallinas "Kalev"/TLU un "TalTech".

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan "Final 4" uzvarēja "Ventspils", bet 2019./2020.gada sezona palika nepabeigta, Covid-19 pandēmijas dēļ pārtrauktajā pamatturnīrā pirmo vietu ieņemot "VEF Rīga", otro - "Ogrei", trešo - Tallinas Kalev"/"Cramo" un ceturto - "Ventspilij".