Baltijas volejbola līga. SK "Jēkabpils Lūši" - "TatTech"

Baltijas čempionāta posms motošosejā

Latvijas – Igaunijas basketbola līga. "Valmiera Glass ViA" – "KK Vimsi/Sportland"

«Valmiera Glass ViA» basketbolisti izlaiž pārsvaru un nespēj gūt otro uzvaru sezonā

Latvijas–Igaunijas basketbola līgas sezona vēl tikai uzņem apgriezienus. “Valmiera Glass ViA” basketbolisti sestdien, mērojoties spēkiem ar Igaunijas komandu “KK “Vimsi/Sportland”, piekāpās ar 76:81, nespējot gūt sezonā otro uzvaru.

“Vimsi” galvenais treneris Valpo Lips pirms spēles norādīja, ka sagaida labu cīņu un interesantu spēli. Klubs vienmēr gribot spēlēt agresīvi.

“Valmieras” galvenais treneris Edmunds Valeiko pirms spēles atzina, ka kluba lielākais klupšanas akmens ir saspēles vadītāja trūkums.

Spēles spilgtākās epizodes

Valmieriešu rindās ar rezultativitāti icēlās Jānis Kaufmanis (14 punkti) un Dariuss Klārks (13 punkti, sešas rezultatīvas piespēles). Tikmēr uvarētājiem ar 19 punktiem rezultatīvākais bija Ronalds Zaķis.

Pirmās ceturtdaļas ievadā valmierieši spēja izvirzīties vadībā. Taču tad igauņi spēja mazināt rezultāta starpību. Ronalds Zaķis to samazināja līdz minimumam, panākot 14:13. Pirmo ceturksni valmieriešiem izdevās noslēgt ar pozitīvu bilanci - 16:15.

Pirmās ceturtdaļas spilgtākās epizodes

Otro ceturtdaļu valmierieši iesāka gana veiksmīgi, kāpinot rezultāta starpību līdz pat desmit punktiem. Pēdējās sekundēs Igaunijas komanda realizēja dažus trakus metienus, samazinot rezultāta starpību, un, dodoties pārtraukumā, rezultāts jau bija 44:42.

Otrās ceturtdaļas spilgtākie brīži

Pēc pirmā puslaika “Vimsi” spēlētājs Zaķis nebija sašļucis par spēles rezultātu un norādīja, ka komandai vairāk jāuzlabo aizsardzība pie šāda valmieriešu uzbrukuma.

Saruna ar Ronaldu Zaķi

“Vamiera Glass ViA” uzbrucējs Jānis Engers pēc pirmā puslaika, kas aizvadīts pozitīvā punktu bilancē, pauda prieku, ka izdodas būt rezultatīvam.

Saruna ar Jāni Engeru

Valmieras komandai ir piebiedrojies treneris Kristians Broks, kurš iepriekš vairākus gadus pavadījis Ķīnā. Diemžēl kovida dēļ no Ķīnas bija jādodas prom, un atpakaļ atgriezties viņš nevarēja. Tad nu viņš pieņēmis piedāvājumu piebiedroties Valmieras komandas treneru korpusam. Runājot par spēli, treneris norādīja, ka var just, ka klāt ir jauns leģionārs Dariuss Klārks.

Intervija ar Kristianu Broku

“Valmieras” treneris Oskars Virsis norādīja, ka komandai otrajā puslaikā jāturpina agresīvi spēlēt, bet jābūt gudrākiem. Viņš arī atklāja, ka pauzes laikā komanda labi pastrādājusi, un tagad ir laba starta līnija, un jāiet tikai uz augšu.

Intervija ar Oskaru Virsi

Trešo ceturtdaļu igauņi iesāka aktīvi, jau drīz vien izlīdzinot rezultātu 46:46. Uz brīdi vidzemnieki pat kļuva par iedzinējiem, taču trešdaļa noslēdzās ar minimālu pārsvaru - 53:52.

Jau noslēdzošajā ceturksnī "Vimsi" izvirzījās vadībā. Taču uguņoja Klārks, un pēdējā minūtē uz tablo jau bija 76:76. Izskaņā Zaķim bija iespēja izpildīt divus soda sitienus, no kuriem viens bija precīzs, un valmierierieši nonāca iedzinēja lomā ar 76:77. Pēc tam vēl divi realizēti soda sitieni, un valmierieši no otrās uzvaras sezonā bija jau vismaz četru punktu attālumā. Diemžēl spēles izskaņā "Vimsi" bija meistarīgāki.

“Jāuzslavē komanda, kas bija pilnībā koncentrējusies,” pēc spēles LTV teica Zaķis. Viņš norādīja, ka, tikko kā komanda atslābinājās, tā valmierieši guva punktus, bet spēles izskaņā igauņi bija koncentrējušies.

Pēcspēles intervija ar Ronaldu Zaķi

Valmierietis Jānis Kaufmanis pēc spēles norādīja, ka līdz uzvarai šoreiz pietrūka būtībā viens metiens. It kā sniegums bijis labāks, bet zaudējums ir zaudējums.

Saruna ar Jāni Kaufmani

Valeiko pēc spēles bija ļoti kodolīgs – pietrūka agresijas. Un tādēļ Latvijas basketbols ir tur, kur tas ir.

Valeiko īsi pēc spēles

Valmierieši šosezon iepriekš bija spējuši gūt tikai vienu uzvaru septiņās spēlēs, savukārt pretinieku komanda guvusi jau piecus panākumus septiņos dueļos. Līdz ar to arī turnīra tabulā “Vimsi” pozīcija ir daudz iepriecinošāka.

Vēl sestdien “VEF Rīga” izcīnīja sesto uzvaru pēc kārtas ar 0:77 viesos pārspējot “Parnu Sadam”. Savukārt BK “Ventspils” ar 94:82 pieveica Raplas “Avis Utilitas” vienību.

Kopvērtējuma līderpozīcijas saglabā “Ventspils” ar septiņām uzvarām septiņās spēlēs, tai seko “VEF Rīga” ar deviņām uzvarām desmit spēlēs, bet trešie ir Tallinas “Kalev/Cramo” basketbolisti, kas sešās spēlēs guva piecas uzvaras. “Valmiera Glass ViA” ar vienu uzvaru astoņās spēlēs ir vien 13. vietā.

Kopumā Latvijas – Igaunijas čempionātā šosezon piedalās 14 komandas.