«Valka/Valga» un «Jūrmala/Fēnikss» basketbolisti ar uzvarām sāk LBL sezonu

"Valka"/"Valga" un "Jūrmala"/"Fēnikss" komandas ceturtdien ar uzvarām sāka "OlyBet" Latvijas Basketbola līgas (LBL) 26.sezonu. "Valka"/"Valga" savā laukumā ar rezultātu 89:82 uzvarēja "Latvijas Universitāti" (LU), bet "Jūrmala"/"Fēnikss" savās mājās ar 77:68 pieveica "Barons kvartāls" komandas basketbolistus.

Valgā notikušajā mačā uzvarētājiem komandas kapteinis Kristo Sāge guva 20 punktus, kamēr Ivars Rihards Žvīgurs un Artūrs Bricis pievienoja pa 16 punktiem katrs. Savukārt LU komandā Jānis Eiduks guva 22 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas zem groziem, bet Edgars Lasenbergs un Linards Jaunzems sameta attiecīgi 13 un 12 punktus.

Laukuma saimnieki cīņas otrajā minūtē sāka deviņu punktu izrāvienu, panākot 14:5 savā labā, turpinājumā vadību vairs neatdodot. Tiesa, pirmajā puslaikā iegūt lielāku pārsvaru par 12 punktiem "Valka"/"Valga" nespēja, tomēr pēc atpūtas Latvijas un Igaunijas pierobežas pilsētu komanda lēnām turpināja atrauties, ceturtās ceturtdaļas sākumā panākot 80:60 savā labā. Līdz mača beigām LU deficītu spēja krietni sadeldēt, tomēr apdraudēt "Valka"/"Valga" uzvaru studenti nespēja.

"Valka"/"Valga" sastāvā ir četri Latvijas basketbolisti - Kristaps Kanbergs, Sandis Silavs, Ivars Rihards Žvīgurs un Artūrs Bricis, bet pārējie ir igauņi. Komandu joprojām turpina vadīt Juris Umbraško, kurš iepriekšējā sezonā šos pienākumus pārņēma no cita latvieša Vara Krūmiņa.

Savukārt LU šosezon sev izvirzījusi mērķi iekļūt LBL izslēgšanas turnīrā, turklāt komandas galvenais treneris tagad ir Guntis Endzels.

Tikmēr Jūrmalā aizvadītajā cīņā "Jūrmala"/"Fēnikss" labā Mārcis Saulītis guva 15 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, bet Edmunds Elksnis pievienoja 14 punktus. Savukārt "Barons kvartāls" komandā lietuvietis Taurs Jogela sameta 15, bet Dāvis Geks 14 punktus.

Līdz par pēdējais ceturtdaļai laukumā risinājās ļoti līdzvērtīga cīņa, kurā nevienai komandai lielu pārsvaru iegūt neizdevās. Lielāko daļu vadībā bija "Barons kvartāls", kuri neilgi pirms puslaika beigām spēja panākt 35:28 savā labā, tomēr atlikušajā laikā sešus punktus guva laukuma saimnieki, tāpēc atpūtā ejot viesiem bija vairs viena punkta pārsvars 35:34.

Sīva spēkošanās notika arī trešajā ceturtdaļā, pēc kuras rezultāts bija neizšķirts 52:52. Izšķirošie notikumi šajā spēlē risinājās spēles pēdējā nogriežņa sākumā, kad "Jūrmala"/"Fēnikss" veica desmit punktu izrāvienu un panāca 62:56 savā labā. "Barons kvartāls" uz brīdi vēl spēja pietuvoties līdz trīs punktiem, tomēr beigas atkal labāk nospēlēja jūrmalnieki, beigās sasniedzot arī desmit punktu pārsvaru un izcīnot uzvaru.

Starpsezonā "Jūrmala"/"Fēnikss" sastāvā notika pāris izmaiņas, jo tai pievienojies ilggadējais "Ventspils" un "VEF Rīga" basketbolists Artūrs Strēlnieks, turklāt komanda savas mājas spēles tagad aizvada jaunuzceltajā daudzfunkcionālajā sporta hallē, kas atrodas pie Jūrmalas Valsts ģimnāzijas.

Tikmēr "Barons kvartāls" vairs nenes "Latvijas Dzelzceļa" vārdu, turklāt komandas galvenā trenera amatā atgriezies Mārtiņš Gulbis. Pagaidām vienības sastāvā ir divi lietuviešu leģionāri Jogela un Deniss Krestiņins, kurš jau iepriekš spēlējis Latvijā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka LBL čempionāts sākās trešdien. Tajā zaudējumu jau pirmajā mačā piedzīvoja pagājušās sezonas čempione "Valmiera"/ORDO, kas izbraukumā ar 61:70 piekāpās ambiciozajai debitantei "Ogre"/"Kumho Tyres". Savukārt uzvaru guva vicečempione "VEF Rīga", kas ar 84:70 Saldū pārspēja "Liepāja"/"Triobet" komandu, bet pagājušās sezonas bronzas medaļniece "Ventspils" ar 91:70 savu skatītāju priekšā pieveica "Jēkabpili".

Jaunajā sezonā LBL čempionāts ieguvis sporta bāra "Olybet" vārdu, turklāt turnīrs tiek aizvadīts ar jaunām "Molten" ražojuma bumbām, kā arī pašlaik tiek veidots jauns ceļojošais čempionu kauss, kas tiks izmantots daudziem gadiem. Līdzšinējā trofeja dosies uz basketbola muzeju sporta namā "Daugava".

LBL spēles šosezon trešdienās un sestdienās pārraidīs "Lattelecom" televīzijas kanāls "Best4Sport".

Turnīrā startē desmit komandas, kas ir par vienu mazāk nekā pērn, jo dalībnieku vidū vairs nav "Jelgavas" kluba.

"VEF Rīga", kas spēlēs arī VTB Vienotajā līgā, un "Valka"/"Valga", kas piedalīsies arī Igaunijas čempionātā, LBL pamatturnīrā spēlēs divus apļus, aizvadot pa 18 spēlēm katra, bet astoņas citas komandas - arī FIBA Čempionu līgas dalībniece "Ventspils" - savā starpā spēlēs četrus apļus, kopā katrai no šīm komandām aizvadot pa 32 spēlēm.

LBL pamatturnīrs ilgs līdz aprīļa vidum. Izslēgšanas turnīrā piedalīsies sešas komandas, bet Latvijas čempioni tiks uzzināti ne vēlāk kā līdz maija beigām.

LBL čempionātā valsts labākās vīriešu basketbola komandas piedalās kopš 1992.gada. Aizvadītajās 25 sezonās deviņas reizes čempionu titulu izcīnījusi "Ventspils", astoņas reizes "Brocēni", četras "VEF Rīga", divas "Barons", pa vienai "ASK Rīga" un "Valmiera"/ORDO.

Aizvadītajā sezonā "Valmiera"/ORDO finālsērijā sīvā cīņā ar 4-3 uzvarēja un no valsts čempionu troņa gāza "VEF Rīga" komandu.