Valdis Valters. «Dumpinieks ar ideāliem»

Astoņdesmito gadu basketbola slavenība Valdis Valters sarakstījis grāmatu par sevi "Dumpinieks ar ideāliem". Valters ir 1981.gada Eiropas čempions un turnīra labākais spēlētājs, kā arī 1982.gada pasaules čempions. Viņš sakrājis milzīgu informācijas bagāžu un ieguvis pieredzi trijās paaudzēs. Tā noteikti noderētu arī citiem, tāpēc tapusi grāmata.

"Valters vienmēr ir bijis ideju pārpilns un labi saprot sīkumu, nieku nozīmi sev apkārt. Saprot, bet - ignorē... Viņš nav smalkmehāniķis, bet karavadonis - ar stratēģisku vērienu, kur jēga ir nevis apvāršņa līnijai, bet gan lietām, kas paslēptas tālāk. Grāmata labi atklāj to Valdi Valteru, kurš ir viens no pretrunīgākajām personībām Latvijas sportā. Laikabiedru liecības un paša atziņas veido stāstu, kas parāda talanta sarežģīto ceļu līdz virsotnēm," saka sporta žurnālists Armands Puče.

Nenoliedzami, ka Valda Valtera grāmatas „Dumpinieks ar ideāliem” galvenais varonis ir viena no pretrunīgākajām personībām Latvijas sportā. Tomēr basketbola ekspertu vērtējumā joprojām viens no visu laiku izcilākajiem saspēles vadītājiem un joprojām vienīgais pasaules čempions vīriešu basketbolā Latvijā.

Grāmatā viņš raksta - kad gājis laukumā, vienmēr gribējis uzvarēt. Spēlē iemetis 81 punktu, no tiem 19 trīspunktniekus, bijusi laba statistika, bet pašam jau toreiz bijuši 36 gadi…

Grāmatā var izlasīt laikabiedru atmiņas, tostarp to, ka 1986.gada pasaules čempionāta finālmača pārtraukumā Valters aizslēdzis durvis ģērbtuvē no iekšpuses un nav ielaidis treneri…

Armands Krauliņš grāmatā izteicies, ka Valters ļoti labi redzējis laukumu, labāk par visiem. Pats Valters atzinies, ka jaunajiem allaž bijis vajadzīgs sportā elks, viņam tāds bijis leģendārais brazīlietis Pele. Varbūt kādam par elku kļūs arī Valters.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti