Vācijas basketbolisti Eiropas čempionātā sakauj titulēto Francijas izlasi

Trijos iepriekšējos Eiropas čempionātos godalgas guvušajai Francijas valstsvienībai kontinenta meistarsacīkstes Turcijā sestdien beidzās jau astotdaļfinālā, kur 2013. gada zelta medaļnieki ar 81:84 zaudēja Vācijas valstsvienībai, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar Itālijas uzvaru pār Somiju)
Ar 22 punktiem Vācijas uzvaru kaldināja Daniels Teizs, bet 21 punktu pievienoja Deniss Šrēders, palīdzot komandai pirmo reizi kopš 2007.gada sasniegt Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu. Iepriekšējā čempionāta bronzas medaļniecei Francijai ar 27 punktiem rezultatīvākais bija Evans Furnjē.

Otrās ceturtdaļas vidū Francijai bija 10 punktu pārsvars (34:24), tomēr vācieši spēja spēles gaitu pagriezt sev par labu, Neatgriezeniski vadību Vācija pārņēma pēdējās ceturtdaļas vidū un noturējās arī saspringtā mača galotnē.

Vēlāk sestdien Itālija vietu ceturtdaļfinālā nodrošināja ar uzvaru 70:57 pār Somijas basketbolistiem.

Jau vēstīts, ka dienas pirmajā astotdaļfinālā Slovēnijas izlase ar 79:55 pārliecinoši uzvarēja Ukrainu un nākamajā izslēgšanas kārtā tiksies ar Latvijas un Melnkalnes mača uzvarētāju, kas noskaidrosies svētdien.

Sestdien risināsies vēl viens astotdaļfināls, Lietuvas valstsvienībai mērojoties spēkiem ar Grieķiju. Savukārt svētdien pēc Latvijas un Melnkalnes spēles serbi dosies laukumā pret Ungārijas izlasi, pašreizējo čempionu spāņu pretinieki būs mājinieki Turcijas basketbolisti, bet Horvātijas valstsvienība spēlēs pret Krieviju.

Eiropas čempionāts beigsies ar finālspēlēm par medaļām 17.septembrī.