Uzvara pār zviedriem saglabā Latvijas U-18 basketbolistiem izredzes noturēties elitē

Latvijas U-18 izlases basketbolisti Eiropas čempionāta pusfinālā par 13.vietu trešdien Turcijā ar 91:82 pārspēja zviedrus un saglabāja izredzes noturēties augstākajā divīzijā, liecina organizatoru informācija. Latvijas jauniešiem minimālā mērķa sasniegšanai vēl būs vajadzīga uzvara pēdējā spēlē.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 25 punktiem bija Roberts Blumbergs, bet 17 punktus pievienoja Artūrs Strautiņš, kura rēķinā bija arī 11 izcīnītas atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles. Zviedriem ar 25 punktiem izcēlās Felikss Lemeti.

Vēl pēdējās ceturtdaļas vidū Latvijas jaunieši bija vadībā ar minimālu pārsvaru (77:76), tomēr galotnē neļāva pretiniekiem gūt virsroku.

Latvijas izlases pretinieki spēlē par 13.vietu ceturtdien būs Horvātijas vienaudži.

Jau vēstīts, ka Latvijas jaunie basketbolisti turnīru sāka ar zaudējumu Lietuvai (50:62), uzvarēja Izraēlas jauniešus (71:70), bet izšķirošajā spēlē grupas kārtas noslēgumā uzveica Bosniju un Hercegovinu (74:65), taču ar to bija par maz, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā. Savukārt ceturtdaļfinālā par 9.vietu sekoja zaudējums pret slovēņiem (70:86).