Uzbrukumā varenie BK «Ventspils» basketbolisti pietuvojas LBL čempionu lauriem

Teicama uzbrukuma efektivitāte ļāva BK "Ventspils" pirmdien mājās ar 96:73 pārliecinoši uzveikt "VEF Rīgu" piektajā spēlē Latvijas basketbola līgas (LBL) finālsērijā un cīņā līdz četrām uzvarām iegūt 3:2 pārsvaru, liecina organizatoru informācija. Nākamajā spēlē ventspilniekiem būs iespēja nodrošināt čempionu titulu.

Sērijā sestajā spēlē komandas tiksies trešdien Rīgā.

Uzvarētājiem Ventspils olimpiskā centra hallē Juļs Juciks bija rezultatīvākais ar 18 punktiem, bet Rihards Lomažs un Emanuels Ubilla iekrāja pa 14 punktiem. Rīdziniekiem 12 punktus iekrāja Kaspars Vecvagars. "VEF Rīga" joprojām bija bez viena no komandas līderiem Mareka Mejera, kurš tika savainots VTB Vienotās līgas ceturtdaļfināla mačā pret Maskavas CSKA.

Laukuma saimnieku diktētā augsta tempa spēlē "VEF Rīga" pretiniekiem īsti nespēja tikt līdzi, turklāt ventspilnieki rezultatīvi uzbruka no trīspunktu līnijas. Pirmo BK "Ventspils" atrāvienu (18:9) viesi gandrīz likvidēja, tomēr mājinieki turpināja ar augstu precizitāti mest trīspunktniekus un minūti pirms puslaika beigām jau bija priekšā ar 21 punktu (52:31).

BK "Ventspils" pirmajā puslaikā pat spēja labāk trāpīt trīspunktu metienus (9 no 14) nekā soda metienus (9 no 16).

"VEF Rīga" vairāk kļūdījās un pirms pēdējā pārtraukuma nonāca iedzinējos jau ar graujošu 29 punktu deficītu (48:77). Atlikušajā laikā mača iznākums bija skaidrs un arī kaislības laukumā padzisa, kas gan neliedza laukuma saimniekiem izspēlēt vairākus skaitus uzbrukumus par prieku saviem atbalstītājiem tribīnēs.

Jau vēstīts, ka pirmajā finālsērijas spēlē pārāki bija ventspilnieki, bet nākamajos divos dueļos uzvarēja "VEF Rīga", pirms Kurzemes komanda rezultātu atkal līdzsvaroja. Iepriekš LBL pusfinālā "VEF Rīga" sērijā līdz trim uzvarām pārspēja BK "Jūrmala" basketbolistus (3:0), bet BK "Ventspils" uzveica BK "Ogre" vienību (3:1).

Pusfinālu zaudētāju cīņā BK "Jūrmala" ieguva bronzas medaļas.

KONTEKSTS:

Regulārās sezonas divas spēcīgākās komandas BK "Ventspils" un "VEF Rīga" uzreiz iekļuva pusfinālā, savukārt trešās līdz sestās vietas ieguvēji vēl izspēlēja ceturtdaļfinālus.