U-20 vīriešu basketbola izlase ar divu punktu deficītu zaudē arī Grieķijai

Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase otrdien Krētā ar 77:79 zaudēja mājiniekiem grieķiem un cieta divās spēlēs otro zaudējumu Eiropas čempionātā, sarežģījot izredzes kvalificēties otrajai grupu kārtai, liecina organizatoru informācija. Arī pirmajā spēlē pret Lielbritāniju Latvijas basketbolisti cīņas galotnē piekāpās ar divu punktu deficītu.

Cīņā pret Grieķiju Anžejs Pasečniks Latvijai guva 18 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, bet Kristaps Pļavnieks nodrošināja 15 punktus. Grieķijai līderis ar 21 punktu bija Elefterios Bohoridis.

Uz brīdi vadībā Latvijas basketbolistiem izdevās izvirzīties otrā puslaika sākumā, taču pārējā laikā līderi bija grieķi. Lielāko pārsvaru laukuma saimnieki panāca trīsarpus minūtes pēc pēdējās ceturtdaļas sākuma, kad rezultāts kļuva 66:55. Latvijas izlase vēl pietuvojās līdz viena punkta deficītam, kad bija atlicis spēlēt 11 sekundes, tomēr punktus vairs gūt neizdevās, turklāt grieķi trāpīja vēl vienu soda metienu.

Pēdējās divas spēles pirmās kārtas grupā galvenā trenera Nikolaja Mazura vadītajai Latvijas izlasei paredzētas ceturtdien un sestdien attiecīgi pret Lietuvu un Ungāriju. Pirmajā spēlē grupā Latvijas basketbolisti britiem zaudēja ar 62:64.

Grupas trīs spēcīgākās komandas iekļūs nākamajā grupu kārtā, kur turpinās cīņu par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Pa divām vājākajām četru grupu komandām turpinās cīnīties par 13.vietu un vietas saglabāšanu elitē. Čempionātā, kas Grieķijā noslēgsies 20. jūlijā, trīs vājākās komandas izkritīs uz zemāku līmeni.