U-20 sieviešu basketbola izlase uzvar un saglabā cerības uz 9.vietu Eiropas čempionātā

Latvijas U-20 izlases basketbolistes piektdien Kanāriju salās, Spānijā, ar 74:63 uzvarēja Čehiju un saglabāja izredzes uz 9.vietu Eiropas čempionātā, liecina rīkotāju informācija. Pusfinālā par 9.vietu latvietes sestdien vēlu vakarā tiksies ar Turciju.

Ceturtdaļfinālā par 9.vietu Latvijai rezultatīvākā bija 16 punktus guvusī Sindija Kudule, kura izcīnīja arī astoņas atlēkušās bumbas, bet Digna Strautmane nodrošināja 14 punktus un savāca 10 atlēkušās bumbas.

Pēc pirmās ceturtdaļas četru punktu pārsvars (14:10) bija Čehijai, taču puslaika izskaņā ar diviem punktiem priekšā jau bija Latvijas izlase (33:31). Savukārt trešās ceturtdaļas sākumu veiksmīgāk aizvadīja čehietes un panāca deviņu punktu pārsvaru (55:46), ko nespēja nosargāt. Pēdējā ceturkšņa sākumā Latvijas izlase neatgriezeniski pārņēma vadību un galotnē nospēlēja pārliecinoši.

Iepriekš otro grupas kārtu Latvijas basketbolistes sāka ar uzvaru pār Krieviju (49:46) un Vāciju (62:55), taču izšķirošā cīņā par vietu ceturtdaļfinālā zaudēja Polijai (51:68). Pirmajā grupas kārtā galvenā trenera Aigara Neripa vadītā Latvijas izlase zaudēja Slovākijai (48:64) un Francijai (52:61), bet uzvarēja Turciju (72:68).

Eiropas U-20 sieviešu čempionātos Latvija trīs reizes - 2005., 2009. un 2010.gadā - izcīnīja bronzas medaļas, bet pērn pēc gadu ilgas atkāpšanās uz B līmeni izcīnīja 5.vietu.

Čempionātā piedalās 16 komandas, kas sākotnēji bija sadalītas četrās grupās. Pēc trim spēlēm katras grupas trīs labākās komandas, izveidoja divus sešniekus un aizvadīja vēl pa trim spēlēm, lai noteiktu ceturtdaļfinālistes. Pirmās grupu kārtas 4.vietas ieguvējas izspēlēja savstarpēju apļa turnīru un cīņu par 9. līdz 16.vietu turpina pret komandām, kas no otrās grupu kārtas netika ceturtdaļfinālos.

U-20 Eiropas čempiones kļūs zināmas svētdien. Vietu elitē zaudēs čempionāta trīs vājākās komandas.