U-20 izlases basketbolisti zaudē Vācijai un pretendēs uz 15.vietu

Latvijas U-20 izlases basketbolisti piektdien Grieķijā ar 62:67 zaudēja Vācijas vienaudžiem pusfinālā par 13.vietu Eiropas čempionātā un sacensību noslēgumā pretendēs uz 15. vietu 20 komandu konkurencē, liecina organizatoru informācija. Pēdējā spēlē Latvijas basketbolisti sestdien tiksies ar Bulgāriju.

Spēlē pret Vācijas vienaudžiem Rolands Šmits Latvijai guva 14 punktus, savukārt Iļja Gromovs nodrošināja 12 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas. Ismets Akpinars Vācijai bija rezultatīvākais ar 15 punktiem.

Latvijas basketbolisti otrās ceturtdaļas vidū sasniedza 12 punktu pārsvaru (29:17), taču trešās ceturtdaļas priekšpēdējā minūtē ar 10 punktiem priekšā jau bija Vācija (47:37). Lai gan pēdējās ceturtdaļas vidū rezultāts atkal bija neizšķirts (53:53), nākamos piecus punktus guva Vācijas basketbolisti, turpinājumā nosargājot pārsvaru līdz cīņas beigām.

Galvenā trenera Nikolaja Mazura vadītā Latvijas izlase iepriekš atpalicēju grupas turnīrā starp uzvarām pār bulgāriem (69:63) un Zviedrijas basketbolistiem (75:64) cieta zaudējumu pret Melnkalni (59:60). Grupas divas spēcīgākās komandas ieguva tiesības turpināt cīņu par 13.vietu, savukārt pārējās divas vienības nonāca izdzīvošanas grupā, kur pretendē uz 17.vietu un palikšanu elitē.

Pirmajā grupu kārtā Latvijas basketbolisti zaudēja Lielbritānijai (62:64), Grieķijai (77:79) un Lietuvai (43:74), bet vienīgo uzvaru guva pār Ungāriju (84:67). Grupas trīs spēcīgākās komandas iekļuva nākamajā grupu kārtā, kur turpināja cīņu par dalību ceturtdaļfinālā.

Čempionātā Krētā noslēgsies ar finālspēlēm svētdien.