U-20 izlases basketbolisti zaudē turkiem un pretendēs uz 5.vietu Eiropas čempionātā

Latvijas U-20 izlases basketbolisti piektdien Itālijā ar 58:72 zaudēja Turcijas vienaudžiem Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā un turnīra turpinājumā pretendēs uz 5.vietu, liecina organizatoru informācija. Latvijas izlasei čempionātā atlikušas vēl divas spēles.

(papildināts ar Latvijas izlases nākamajiem pretiniekiem)
Rezultatīvākais Latvijai bija Kristaps Gludītis ar 17 punktiem, Ivars Žvīgurs pievienoja 13 punktus, bet Rolands Šmits komandas krājumā ieguldīja  12 punktus un 11 izcīnītas atlēkušās bumbas. Turkiem līderis ar 17 punktiem bija Metekans Birsens. Pirmajā ceturtdaļā veikts atrāviens palīdzēja Turcijai noturēties vadībā līdz spēles beigām, lai gan pēdējās ceturtdaļas sākumā Latvijas izlasei vēl bija izredzes lauzt cīņas gaitu.

Latvijas basketbolistu nākamie pretinieki pusfinālā par 5.vietu sestdien Linjano būs lietuvieši, kas ar 69:82 zaudēja Serbijai.

Turkiem rezultatīvs atrāviens izdevās pirmās ceturtdaļas vidū, kad viņi ar 13 punktiem pēc kārtas no neizšķirta panāca 20:7. Turcijas izlase rezultatīvi spēlēja zem groza, taču otrajā ceturtdaļā cīņas gaita izlīdzinājās. Latvieši uzlaboja metienu precizitāti un vairākkārt precīzi uzbruka no trīspunktu līnijas, tomēr puslaika izskaņā turki saglabāja deviņu punktu vadību (34:25).

Tuvojoties trešās ceturtdaļas izskaņai, Gludītis guva septiņus punktus pēc kārtas un rezultāta starpība arvien saruka. Pēdējo ceturtdaļu Latvijas izlase sāka ar piecu punktu deficītu (43:48) un vairākkārt pietuvojās līdz trīs punktu iztrūkumam, taču panākt lūzumu neizdevās. Ceturtdaļas vidū turki palielināja pārsvaru un galotnē jau bija droši par uzvaru.

Vēl divos ceturtdaļfinālos Francija piektdien ar 80:58 uzvarēja čehus, bet spāņi ar 67:55 bija pārāki par Beļģijas vienaudžiem.

Jau vēstīts, ka Latvijas U-20 izlase dalību ceturtdaļfinālā garantēja trešdien ar uzvaru otrās grupu kārtas pēdējā spēlē pret Beļģiju (75:66). Iepriekš otrajā grupu kārtā Latvija zaudēja Francijai (50:57), bet uzvarēja Itāliju (82:51). Pirmajā grupu kārtā Latvijas basketbolisti uzvarēja Grieķiju (61:50) un Bulgāriju (84:64), taču uz nākamo kārtu līdzi ņēma tikai zaudējumus Serbijai (56:69) un Izraēlai (67:70).

Savukārt Turcijas basketbolisti septiņās līdzšinējās spēlēs cieta tikai divus zaudējumus pret Slovēniju (61:67) un Spāniju (48:57), bet guva uzvaras pār Lielbritāniju, Lietuvu, Vāciju, Ukrainu un Čehiju.

Čempionātā startēja 20 komandas, no kurām septiņas turnīra noslēgumā zaudēs vietu spēcīgāko basketbola valstu sabiedrībā. U-20 Eiropas čempioni kļūs zināmi finālā svētdien. Pērn Eiropas U-20 čempionātā Latvijas basketbolisti ierindojās 16.vietā.