U-20 izlases basketbolisti zaudē Melnkalnei turnīrā par 13.vietu

Zaudējumu U-20 Eiropas čempionātā turnīrā par 13.vietu cieta Latvijas basketbolisti, kas otrdien Grieķijā ar 59:60 cīņas galotnē piekāpās Melnkalnes vienaudžiem, liecina organizatoru informācija. Latvijas izlasei atpalicēju grupā atlikusi vēl viena spēle, no kuras būs atkarīgs komandas turpmākais liktenis turnīrā.

No zaudējuma Latviju neizglāba Anžeja Pasečnika 18 punkti un izcīnītas 11 atlēkušās bumbas, savukārt Iļja Gromovs nodrošināja 12 punktus. Uzvarētājiem Ilija Mikovičs bija rezultatīvākais ar 20 punktiem.

Latvijas basketbolisti gandrīz visu spēli bija vadībā, turklāt minūti pirms pirmā puslaika beigām pārsvars vēl bija 14 punkti (41:27). Melnkalnes izlase tomēr spēja deficītu likvidēt un nepilnas trīs minūtes pirms cīņas beigām pārņēma vadību (55:54). Pēdējam uzbrukumam Latvijai atlika 13 sekundes, taču melnkalniešiem nebija iekrāta piezīmju norma, kas viņiem atviegloja spēli aizsardzībā un viena punkta pārsvara noturēšanu. Priekšpēdējā sekundē Roberta Krastiņa metiens bija neprecīzs.

Atpalicēju grupas turnīru galvenā trenera Nikolaja Mazura vadītā Latvijas izlase sāka ar uzvaru pār bulgāriem (69:63), bet pēdējā spēlē trešdien dosies laukumā pret zviedriem. Grupas divas spēcīgākās komandas turpinās cīņu par 13.vietu, savukārt pārējās divas vienības nonāks izdzīvošanas grupā, kur pretendēs uz 17.vietu un palikšanu elitē.

Pirmajā grupu kārtā Latvijas basketbolisti zaudēja Lielbritānijai (62:64), Grieķijai (77:79) un Lietuvai (43:74), bet vienīgo uzvaru guva pār Ungāriju (84:67). Grupas trīs spēcīgākās komandas iekļuva nākamajā grupu kārtā, kur turpina cīņu par dalību ceturtdaļfinālā. Pa divām vājākajām četru grupu komandām turpina cīnīties par 13.vietu un vietas saglabāšanu elitē. Čempionātā, kas Krētā noslēgsies svētdien, trīs vājākās vienības izkritīs uz zemāku līmeni.